LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Aralık 2017

Sonbahar Bahçeniz İçin Çiçek ve Bitki Önerileri

Yaz mevsiminin sona ermiş olması, bahçenizle işinizin bitmiş olduğu anlamına gelmiyor. Bu yıl sonbahar çiçekleri ile bahçenizin rengini korumaya ne dersiniz?


Balon Çiçeği


balon çiçeği

Bu mavi çiçekler aynı zamanda Çin Çan Çiçeği olarak da isimlendiriliyor. Tomurcuklar açıldıktan sonra ortaya enfes görünümlü çan çiçekleri çıkıyor. Balon çiçeğinin bahçenize güzellik ve zarafet getireceğinden emin olabilirsiniz.


Yılan Kökü Bitkisi


yılan kökü bitkisi

Yılan kökü bitkisinin son derece şık bir görünümü vardır. Bu bitki, yaşadığınız yere bağlı olarak bahçenizde kendiliğinden çıkabilecek yabani bitkilerden biridir. Bu çiçeğin tomurcukları, kelebekler için oldukça çekicidir. Yılan kökü bitkisi diktiğiniz bahçenizde rengarenk kelebekler görmeyi bekleyebilirsiniz.


Ballıca Otu


ballıca otu

Orijinal ismi Alyssum olan ballıca otu, kokulu ve renkli bir yer örtüsü şeklindedir. Ballıca otu beyaz, mor ya da pembe tonlarını içinde taşıyan yemyeşil bir halı oluşturabilir. Bu bitkiyi sepetlerin içine dikerek ve sepetin yanlarından aşağı doğru sarkıtarak oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz.


Horoz İbiği


horoz ibiği

Ülkemizde horoz ibiği olarak adlandırılan Celosia bitkisinin alev benzeri çiçekleri, bahçenizde geleneksel sonbahar renk paleti yaratıyor. Güneşi seven bu bitki, yılın her döneminde çiçek açmıyor.


Süpürge Otu Çiçeği


süpürge otu çiçeği

Funda çiçeği olarak da bilinen süpürge otu çiçeği; beyaz, pembe ve mor çiçekleri ile bahçenizi geniş halılar gibi kaplar. Bitkinin yeşil, bronz ve kırmızı yaprakları ise sonbahar mevsimiyle uyumlu bir atmosfer yaratır.


Güneş Gözü


güneş gözü

Ayçiçeğini anımsatan güneş gözü çiçeğinin kahverengi bir merkezi ve sarı yaprakları vardır. Bu güzel bitki yaz ortasından sonbahara kadar çiçek açar.


Yenidünya Çiçeği


yenidünya çiçeği

Zarif ve sevimli bir görünüme sahip olan yenidünya çiçeği, ilkbaharda ve sonbaharda birer kez çiçek açar. Bir kaya duvarı boyunca ekerseniz güzel çiçekler kayanın üzerinden aşağı doğru akacaktır.


Kasımpatı


kasımpatı

Güz mevsiminin en popüler çiçeği olan kasımpatı iyimserliği, sevinci ve uzun ömürlülüğü sembolize eder.


Hercai Menekşe


hercai menekşe

Yılın her mevsimi popüler bir çiçek olan hercai menekşe serin havalara karşı koyarken bahçenizde bir renk patlaması yaratır. Hercai menekşenin bazı türleri kar yağışının altında bile yaşayabilir.


Sedum Çiçeği


sedum çiçeği

Kalın, mumsu yaprakları ile Sedum bitkisi muhteşem çiçekler açar. Kelebekleri büyüleyen kırmızı-pembe çiçekleri ile Sedum, uzun süre yaşar ve bahçenize hızla yayılır.


Görseller: housebeautiful.com

Renk Etkisi