LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
11 Ocak 2018

Sonbahar Ruhunu Yaşatan Çiçek Aranjmanları

Sonbahar denildiğinde aklınıza hemen sararan yapraklar ve kuruyan çiçekler gelmesin. Bu mevsimin de kendine has şahane çiçekleri var. Sezonun ruhunu evinize taşıyabileceğiniz çiçek aranjmanlarından ilham alın.


Sonbahar Kır Çiçekleri


sonbahar kır çiçekleri

Yıldız çiçeği, kasımpatı, yabani kadife çiçeği, güneş şapkası çiçeği ve ağaç çiçeğinden oluşan bir buketle evinize rahatlatıcı bir hava getirebilirsiniz. Rengarenk çiçeklerden ve onları yerleştireceğiniz bir vazodan başka hiçbir ihtiyacınız yok. İşin püf noktası çiçekleri kendi hallerine bırakmak ve oldukları gibi görünmelerine izin vermektir.


Sonbahar Böğürtlenleri


sonbahar böğürtlenleri

Sonbahar böğürtlenleri tam anlamıyla çiçek sayılamasalar da, evinize tam bir sonbahar ruhu getirirler. Yaban yasemini adı da verilen sonbahar böğürtlenleri, sonbaharı kutlayan harika renklere sahiptirler. Dekoratif bir vazo ile misafirlerinizin gözlerini alamayacakları bir aranjman yaratabilirsiniz.


Romantik Tonlar


romantik tonlar

Kendi çiçek aranjmanınızı meydana getirirken eski duvar tablolarından ilham alabilirsiniz. Pembe şakayıkları ve eflatun rengi lavantaları bir araya getirerek romantik bir aranjman yaratabilir, yemek masanızın karşı konulamaz bir sunuma sahip olmasını sağlayabilirsiniz.


Geleneklerin Dışına Çıkan Renk Patlamaları


geleneklerin dışına çıkan renk patlamaları

Sonbahar dekorunun içinde pembe olmaz diye düşünmeyin, kendi çiçek aranjmanınızın mimarı sizsiniz! Sıcak pembeler, canlı sarılar ve turuncularla da harika bir çiçek aranjmanına imzanızı atabilirsiniz. Bu sunum için gelincikler, Afrika gülleri, şakayıklar, yıldız çiçekleri, civanperçemi ve düğünçiçeği kullanabilirsiniz.


Meyve Dokunuşları


meyve dokunuşları

Önce yıldız çiçekleri, bahçe gülleri, ortancalar ve düğünçiçekleri ile şık bir merkez oluşturun. Ardından bu buketin etrafına minik armut dalları ekleyin. Aranjmanınıza şık, beklenmedik ve aromatik bir dokunuşta bulunacağınızdan emin olabilirsiniz.


Görseller: elledecor.com, fleursdujour.net