LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
11 Ocak 2018

Stil Sahibi Kitaplık Düzenleme Yolları

muhteşem kitaplık tasarımları

E-kitapların yükselişi pek çok kişinin artık dijital yayınlara yönelmesine neden olsa da, sayısız kişi hala kitap satın almayı tercih ediyor. Kitap okumayı sevenler, kendi kitaplıklarına karşı derin bir sevgi besliyor. Bu durum, kitaplık tasarımını oldukça önemli bir dekoratif unsur haline getiriyor.


Evinizi tasarlarken iyi bir kitap rafı meydana getirdiğinizde, dekorasyonunuz baştan aşağı değişir. Organizasyonun önemi yadsınamaz, ancak renklerin ve tasarımın önemi de oldukça fazladır. Çıkan sonuç, parçaların toplamından daha büyüktür. Eğer siz de hırslı bir okuyucuysanız, kişisel kitaplığınızı bir sanat eseri haline getirebilirsiniz.


Gardırop Stili


gardırop stili

Gardıropları giysilerimiz için kullanırız. Peki bir dolabı kütüphane olarak da kullanabileceğinizi daha önce hiç düşünmüş müydünüz? Kullanılmayan dolap alanını iyi yerleştirilmiş kitaplarla doldurarak kendi ev kütüphanenizi yaratın, eğlenceli bir ışık fikstürünü de unutmayın; eğlenceli ve akıllı bir kitaplık tasarımına sahip olacaksınız.


Renklere Göre Tasarım Stili


renklere göre tasarım stili

Renklere göre tasarım, kitap tutkunlarının çok fazla tercih ettikleri bir dekoratif yöntem değildir. Bununla birlikte bu tip sanatsal bir dekorasyon fikrini seveceğinizden eminiz. Kitap koleksiyonunuzu bir temel renk etrafında dizmeye başlayın ve iç mekanınızda renkli bir başyapıt yaratın.


Merdiven Stili


merdiven stili

Öyle görünüyor ki, sağlam bir merdivene sahip olmak, size sadece ampul değiştirmekten çok daha fazlasını vaat ediyor! Kuvvetli basamaklar, sevdiğiniz kitapları üstüne dizmek için mükemmeldir.


Havada Süzülen Kitap Stili


duvar rafları

Duvar rafları, kitap sergilemek için ideal görünüme sahiptir. Bu şekilde en sevdiğiniz kitaplarınızın her zaman gözünüzün önünde olmasını sağlarken, ekstra alana da sahip olabilirsiniz.


Dergi Stili


dergi stili

Kitaplarınızı dizerken dergi stilinden yararlanın ve kitaplarınızın ön yüzünü size bakacak şekilde konuşlandırın. Bu tasarım küçük iç mekanlarda mucizeler yaratır.
Görseller: apartmenttherapy.com, trabahomes.com