LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
07 Kasım 2016

STÜDYO DAİRELER İÇİN KULLANIŞLI ÇÖZÜMLER

Stüdyo daireler öğrenciler, bekârlar ve özgür ruhlu insanlar için biçilmiş kaftan. Ancak piyasadaki mobilyaların büyük bir kısmı geniş daireler için tasarlanıyor. Dolayısıyla, huzur veren bir mahremiyet sağlayan bu daireleri dekore etmek kimi zaman gerçekten zor olabiliyor. Bir stüdyo daireyi dekore ederken karşılaşabileceğiniz sorunları listeledik ve maksimum verimi alabilmeniz için çözümler bulduk.

Kullanım alanınızı bölün


Derli toplu olmayı ve disiplini seven bir insansanız pijamalarınızla çalışma masanızın aynı ortamda bulunmasını istemeyebilirsiniz. Böyle bir durumda yapabileceğiniz en iyi şey yaşam alanınızı bölmelere ayırmak. İlla ki her işin ayrı bir odasının olmasına gerek yok, her işin ayrı bir köşesi olsun yeter. Raylı paravanlar en pratik çözümü sunuyor, fakat daha basit bir çözüm istiyorsanız yaşam alanınızı bölen perdeler tercih edebilir ya da kitaplıklarınızı duvar olarak kullanabilirsiniz.
stüdyo daire dekorasyonu

Çok işlevli mobilyalar kullanın


Malum, alanınız dar, mobilyalarınız birden fazla işi bir arada yapabilse hayatınız daha kolay olmaz mı? İnce uzun bir orta sehpa yeri geldiğinde yemek masasının yanında ekstra bir bank işlevi görüp gününüzü kurtarabilir. Puf tercih ederken fazla eşyalarınızı depolayabileceğiniz sandıklı puflara bir göz atın. Eğer dairenizin içinde merdivenler varsa içlerinizi boşalttırıp çekmecelere dönüştürün.
stüdyo daire dekorasyonu

Yatak alanından tasarruf edin


Küçük bir stüdyo dairede en fazla yer kaplayan eşya kesinlikle yataklar. Yatağın kapladığı koca alan yemek masası koyularak, bir çalışma ya da okuma köşesi hazırlanarak değerlendirilebilir. Ayakta uyumayacağınıza göre bu sorun nasıl çözülecek? Tavanınız yeterince yüksekse en pratik çözüm bir asma kat yaptırmak. Standart tavanlı daireler içinse yeni boş alanlar yaratan mezanin yataklar imdada koşuyor.
stüdyo daire dekorasyonu

Mutfağı hizaya getirin


Bir stüdyo dairedeki en zorlu sınavınız kesinlikle mutfakta. Dar bir alanda mutfak gereçlerini düzenli tutmak zor iş, her bir santim sizin için değerli. Standart boylarda mutfak dolaplarını unutun, tavana kadar yaptıracağınız dolaplar fazla eşyalarınızı bir arada tutacaktır. Ayrıca yaşam alanınızı yemek kokularından uzak tutmanız gerekiyor. Bu yüzden davlumbaz evdeki en kıymetli araçlardan biri. Paraya kıyıp iyi bir davlumbaz alın.
stüdyo daire dekorasyonu

Stüdyo dairenizi ferah göstermek için duvar dekorasyonunda dekoratif boya tercih edin


Stüdyo dairenizi ya da küçük odaları ferah göstermek için genellikle tek renk ve açık renk duvar boyaları tercih edilir. Ancak Filli Boya geliştirdiği dekoratif boya seçenekleriyle duvarlarınızda açık renklerle bile zengin bir dekorasyona sahip olmanızı sağlıyor. Eğer duvarlarınızda romantik bir görünüm elde etmek isterseniz Filli Boya dekoratif boyalarından inci dokulu olanları tercih etmelisiniz. İnci dokulu dekoratif boyalar birçok farklı renk ile uygulanabiliyor. Örneğin stüdyo dairenizin kullanım alanlarını birbirinden ayırmak için bir tarafta beyaz inci görünümlü duvar boyası, bir tarafta gri inci görünümlü duvar boyası kullanabilirsiniz. Yine Filli Boya dekoratif boyalarını kullanarak duvarlarda metalik bir görünüm de elde edebilirsiniz. Tüm dekoratif boyalar farklı uygulama teknikleriyle oldukça farklı sonuçlar elde etmenizi sağlar. İstediğiniz renk tonunda dekoratif boya almak isterseniz sizi en yakın Filli Boya Bayii’ne bekleriz.


Görseler: https://freshome.com/, http://www.messynessychic.com, http://archzine.fr