LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
18 Mart 2016

TABLO ASARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Boş duvarlara bakmak içinizi sıkıyor. Dahası hemen düşüncelere dalıyorsunuz: “Acaba bu duvarlar nasıl doldurulmalı?” Elbette ev dekorasyonunda tablo kullanmak, duvarları doldurmanın en güzel yolu. Peki, tablo asarken nelere dikkat etmek gerekir?

Bir tablo alacağınız zaman evinizdeki renk paletinizi göz önünde bulundurun. Tablolar, evdeki hâkim renkleri dramatik bir biçimde değiştirebilir.

Öte yandan tablonuz evde kullandığınız renklerle hoş bir tezatlık oluşturabilir. Böylece tablo, mekânın genel görünümü içinde kaybolmaz. Tam tersine, varlığını hemen hissettirir.

Eğer birden fazla irili ufaklı tablo asmayı düşünüyorsanız benzer renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Ayrıca benzer tarzı yansıtan tabloları bir arada sergilemeniz de mümkün. Siyah ve beyaz gibi bilindik renk kombinasyonlarından faydalanabilirsiniz.

Tablo asarken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur, çerçeveler. Sanat eserinin kendisi kadar çerçeveler de dekorasyonun önemli bir parçası. Yapıldıkları malzemeyi göz önünde bulundurun. Ahşap çerçeveli bir tablo, modern tarzdaki evinize uyuyor mu? Kırmızı çerçeveler, evdeki siyah ve beyaz renk kombinasyonunu bozar mı?