LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
02 Eylül 2015

TASARIMCILARIN EN ÇOK KULLANDIĞI RENK KOMBİNLERİ

Dekorasyonda  birden fazla renk kullanmanız, tek bir renkten alacağınız sonuçtan çok daha başarılı olmanızı sağlayabilir. Bu noktadaki en önemli ayrıntı hangi renkleri kombinlediğiniz. Biz de sizin için tasarımcıların en çok bir  arada kullandığı renkleri araştırdık. Siz de bu renkleri dekorasyonunuza taşıyarak göz alıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.



 



Mavi ve mavi



1.gorsel-gallery_1425069935-hbx-blue-on-blue-0315



 



Duvarlarınızda  mavinin iki farklı tonunu kullanarak evinize sıcak bir hava katabilirsiniz. Dilerseniz duvarlarınızda çizgiler oluşturabilir, renk vurgusunu artırabilirsiniz. Dekorasyonunuzun canlılığını artıracak bir renk olan mavinin fazla kullanımı bu canlılık etkisini daha da artıracaktır. Mavi renk kombinasyonunuzu salonunuza uygulamaya karar verdiyseniz koltuk takımınıza üçüncü bir mavi tonu ekleyebilir, ortaya çarpıcı bir dekorasyon çıkarabilirsiniz.



 



Mavi ve beyaz



2.gorsel-02-hbx-old-glory-atrium-white-0315



İşte iç mimarların en çok tercih ettiği renk kombinasyonlarından bir diğeri: Mavi ve beyaz. Bu iki rengin dekorasyon trendi haline gelmesi büyük oranda Çin ve Hollanda çinileriyle oldu. İki ülkenin porselerinde çok sık kullanılan bu iki renk, tüm dünyadaki evlerin dekorasyonunda yaygın olarak tercih ediliyor.



 



Kırmızı ve mavi



3.gorsel-03-hbx-umbria-red-newburyport-blue-0315



Kırmızı ve mavinin bir aradalığı evinize bohem bir şıklık kazandırabilir. Kırmızı duvarlar yemek alanı ya da çalışma odanızdaki boğucu enerjiyi atarak, ortamı canlandırmanıza yardımcı olabilir. Mavi rengi ise duvar kenarlarına yaptıracağınız süpürgelikte kullanabilirsiniz.



 



Yeşil ve kırmızı



4.gorsel-gallery_1425070345-hbx-red-green-dining-room-0315



Yeşil ve kırmızı rengi dikkatli kullanarak çok iyi sonuçlara alabilirsiniz. Yeşil ve kırmızın koyu, biraz da silik tonlarını bir arada kullanarak modası geçmeyecek bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Bu iki uyumlu rengi  mutfağınızda kullanarak odanıza sıcak bir hava kazandırabilirsiniz.



 



 



Görseller: housebeautiful.com