LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
15 Eylül 2015

TAŞINMANIZI KOLAYLAŞTIRAN BASİT AMA ETKİLİ ÇÖZÜMLER

Yaklaşan taşınma işini istediğiniz kadar erteleyebilirsiniz, ama kaçamazsınız. Birçok akıllı ve kolay tüyolarla taşınma gününü daha az stresli hale getirebilir, süreci hızlandırabilirsiniz. Hatta bu pratik çözümler, yeni evinizdeki ilk geceyi rahat ve huzurlu geçirmenizi sağlar.

 

taşınma1

Bir kürdan ya da çengelli iğne kullanarak koli bandınızın ucunu işaretleyebilirsiniz. Böylece bandın ucunu aramakla vakit kaybetmezsiniz.

 

taşınma2

Vidalarınızı, çivilerinizi kilitli poşetlere koyar ve poşeti de kutuların içine bantlarsanız bu küçük hırdavatı kaybetme ihtimaliniz olmaz.

 

taşınma3

Dolaplarınızın içini boşaltmakla uğraşmanıza gerek yok. Çekmeceleri içindekilerle birlikte streç filmle sarabilirsiniz. Bu yöntem sizi kıyafetlerinizi boşaltıp tekrar yerleştirme derdinden kurtarır.

 

taşınma4

Bardak, vazo gibi cam eşyalarınızı çoraplara geçirip paketleyebilir, tabaklarınızı kıyafetlerin içinde saklayabilirsiniz. Bu şekilde köpük ya da baloncuklu naylon masrafından kaçınmış olduğunuz gibi gazete kâğıdından daha etkili bir koruma çözümü elde edersiniz.

 

taşınma5

Tuzluklarınızı, açılmış şampuan kutularınızı veya sızdırma riski olan herhangi bir şeyinizin ağzına streç film geçirip kapağını kapatabilirsiniz. Eşyaların açılma, dökülme ve diğer eşyaları kirletme ihtimali ortadan kalkar.

 

taşınma6

Elektronik aletleri kutulara yerleştirmeden önce kablolarını etiketleyebilirsiniz. Kabloları bantlayarak üzerine kalemle hangi alete ait olduğunu belirtirseniz yeni evinizde kurulum yaparken sıkıntı yaşamazsınız.

 

taşınma7

Ayrıca televizyon veya modem gibi ekipmanlarınızın arkalarının fotoğraflarını çekebilirsiniz. Size hangi kablo ucunun nereye gireceği hakkında fikir verir.

 

taşınma8

Bıçaklarınızı fırın eldivenlerinin içine yerleştirebilirsiniz. Kimsenin yaralanma tehlikesi olmaz ve hiçbir eşyanıza zarar gelmez.

 

taşınma9

Son olarak, kitap gibi en ağır eşyalarınızı tekerlekli valizlere yerleştirebilirsiniz.

 

Bu tüyolarla taşınmak artık bir işkence olmaktan çıkar.

 

(Görseller: www.apartmenttherapy.com, www.realestatewa.org)