LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
24 Şubat 2017

TEMİZLİKTE İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRACAK 4 KOLAY FİKİR

Bu çetin savaşta sizi elinizden tutup zafere ulaştıracak kolay ve etkili yöntemleri derledik.

Odanızı gereksiz eşyalardan arındırın


Odanızda bulunması gerekmeyen eşyaları bir süreliğine başka bir yere taşıyın. Hatta hiç işe yaramayanlardan komple kurtulun! Bu sayede odanızı temizlik yaparken size zorluk çıkaracak, kör noktalara erişiminizi engelleyecek eşya barikatlarından arındırın. Temiz ve boş bir alan sizi daha çok temizlik yapmaya teşvik edecek!
Dağınık oda nasıl toplanır?

Dipten doruğa değil doruktan dibe temizlik yapın!


Odanızın erişilmesi zor yerlerini temizlerken kendinize bir yol haritası oluşturun. Yüksek yerlerden başlamak enerjinizi küçük şeylerle bitirmemek için doğru bir adım olacaktır. Odanızın önce tavanını, sonra tavan kenarlarını ve avize çevresini temizleyin. Daha sonra duvarlara geçin ve bitirişi parkeyle yapın. Zemin temizliğinde en büyük yardımcınız mikrofiber beziniz olacak. Banyonuzda küfü önlemek için temizlik suyunuza biraz beyaz sirke katmayı unutmayın.
kolay ev temizliği

Pencereleri atlamayın


Evet, her ne kadar temizlemeyi sevmesek de evin hijyeninde pencereler kilit bir rol oynar. Evinizin manzarasına gölge düşüren kirli pencerelerinizi kolayca arındırmak için, önce kenarlarındaki tozları süpürgeyle çekin. Daha sonra camlarınızı spreyle silin. İç tarafı bir yöne, dış tarafı farklı bir yöne doğru temizleyin. Böylece kalan izlerden nereyi atladığınızı kolayca kestirebilirsiniz.
kolay cam silme

Perdeleri temizlemenin en kolay yolu


Kendinizi perde takıp çıkarma zahmetinden kurtarın! Tüm perdeleri yerinden söküp yıkamak yerine, çok kirli olmayanları süpürgeye takacağınız fırça aparatıyla temizleyin. Durum sandığınızdan kötüyse, süpürge yaptıktan sonra perdelerinizi yıkayın ama ütüyle uğraşmayıp kurutucuda birkaç dakika çevirin. Siz kornişleri temizlerken, perdeniz de güneşle mücadelesine temiz kıyafetlerle çıkmak için hazırlansın.
kolay perde temizliği

Evinizde genel bir temizlik havası estirmek istiyorsanız duvarlarınızı boyatınBoya badana yaptırmak evinizin genel havasını olumlu yönde etkiler. Duvarları boyamak her şeyden önce duvarlara sinen kötü kokulardan kurtulmanızı sağlar. Duvarlarınızı isterseniz düz bir renge boyayın isterseniz dekoratif boya seçeneklerini değerlendirin yeni duvar boyası evinizin dekorasyonunu zenginleştirecektir. Boya badana yaptırmak evin genel düzenini gözden geçirmek için de iyi bir yol olacaktır. Boya badana işine girişmeden önce evinizdeki fazla eşyalardan kurtulur, badana işinden sonra da eşyalarınızı yerleştirip genel bir temizlik yaparak mis gibi bir eve kavuşursunuz. Boya renklerine göz atmak, uygulama örneklerini görmek için sizi en yakın Filli Boya Bayii’ne bekleriz.


Görseller: Pinterest