LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
20 Temmuz 2017

Trend Alarmı! Japon Çiçekleri

Japon dekorasyon trendini tek başına özetleyen bir kelime var: Zen, yani barışçıl basitlik. Geleneklerin yaşatıldığı binlerce yıl, Japonya’nın dekorasyon trendlerini sakin ve çok kültürlü bir boyuta sürüklüyor. Denge, düzen, eski gelenekler, doğal güzellikler, temiz ve düzenli bir yaşam; Japon dekorasyon trendlerinin temelini oluşturuyor. Bu stilden ilham alarak siz de evlerinize daha fazla huzur ve ahenk getirebilirsiniz.


Japon Çiçekleri ve Doğa Sevgisi Evlerde Japon Dekorasyonu Esintileri


Japon çiçekleri

Japon dekorasyon trendleri, doğa sevgisine ve saygısına dayalıdır. Bu kültüre göre, doğal dünyayla bağlantı kurmanın en iyi yolu doğayı iç mekanlara taşımaktır.  • Japon çiçekleri, Bonsai ve bambu gibi geleneksel bitkiler, evinize küçük kültürel bir dokunuşta bulunacaktır. Japon çiçekleri ile bir yandan evinize yeşillik ve doğallık katabilir, bir yandan da benzersiz bir stile erişebilirsiniz. Evinize palmiye veya orkide gibi şık bitkiler eklemeyi düşünün. Dekorasyon stilinizde basit, doğal ve yeşil kalın.

  • Japon evleri genel olarak her açıdan doğa manzarasının görülebildiği geniş pencerelere sahiptir. Evinize doğa harikalarını getirerek Japon stiline bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Evinizde gerçek bir Japon stili yaşatmak için doğal ışıktan olabildiğince faydalanın. Bu durumda doğal ışıkta güzel gelişen bitkiler sizin için uygun olacaktır.

  • Tıpkı bitkiler gibi, su elementleri de bir Japon evinin vazgeçilmezidir. Su kabarcıklarının sakin sesleri adeta meditasyon gibi bir etki ile üzerinizde sakinleştirici bir etki yapar. Doğu ile Batı’nın muhteşem buluşmasını evinizde yaşatmak için banyonuzda Spa benzeri bir ortam yaratabilirsiniz.

  • Evinizde doğal malzemelerle üretilmiş mobilyalar kullanmayı tercih edin. Bambu, akçaağaç, selvi ve akçaağaç kullanılarak üretilmiş olan mobilyalar evinize sakinleştirici bir etkide bulunur.


Japon dekorasyonu

  • Japon evleri temiz ve minimalisttir. Bu evlerde karışıklık bulunmaz. Bununla birlikte bol miktarda mobilya sahibi olurken de evinizin temiz ve düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz. Duvar renkleri seçimi, düzenli görünümün yaratılmasında önemli bir rol oynar.

  • Ağır perdeler kullanmayın. Ağır perdeler doğal güneş ışığını engeller. Camlarınızı engellerden uzak tutmayı deneyin. Doğal ışıkla aydınlanmış odalarda duvarlar için boya rengi belirlemek de daha kolaydır.

  • Japon evleri genel olarak doğal renkler içerir. Doğada bulunabilen kahverengi ve yeşil gibi renk tonları, evlerde sık sık kullanılır. Sadelik, renk paletini seçerken anahtardır. En iyi boya rengi nötr tonlar olacaktır.

  • Eğer sadelikten hoşlanıyorsanız, Japon dekorasyonunun huzurlu tasarım estetiğini seveceksiniz. Bu stile ulaşmak için evinizin tüm odalarında temiz, basit ve minimalist bir tasarım uygulayın. Bununla birlikte, evinizin duvarlarında kullanacağınız farklı dekoratif boya seçenekleri de stilinize katkıda bulunabilir.


minimalist dekorasyon

Filli Boya Alpina Style® İnci Doku® ile Stil Sahibi Evler


En iyi boya deneyimini yaşamanız için durmaksızın çalışan Filli Boya, Alpina Style® İnci Doku® ile size dekorasyonda bambaşka bir dünyanın kapısını açıyor. Alpina Style® İnci Doku® size sınırsız desen seçeneği, doğal ışıkla canlanan metalik yansımalar ve yaratıcılığınızla doğru orantılı farklı dokular sunuyor.


Görseller: freshome.com