LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

TROPİKAL DEKOR TRENDİ

Flamingolar, papağanlar ve egzotik meyveler denildiğinde aklımıza ilk olarak tropikal ülkeler geliyor. Yıl boyunca ortalama sıcaklığın 20ºC olduğu tropikal ülkeler dekorasyon konusunda da da sıcaklığıyla etkisini gösteriyor. İlk olarak 1940’larda Hawaii temasıyla trend olan tropikal dekor, bambular, palmiyeler, geniş yapraklı bitki desenleri, flamingo ve papağan figürleriyle evlerdeki yerini alıyor. Oturma ve yatak odasında mobilya ve örtülerde kullandığımız tropikal esintileri özellikle bahçe dekorasyonunda kullandığımız bambu ve hasır mobilyalarda görmek mümkün.

Doğanın eşsiz güzellikleriyle ve yeşille kahverenginin her tonunun hâkim olduğu tropikal dekorasyonda güneş sarısı, fildişi, okyanus mavisi, yeşil, parlak ve sıcak renklerin her tonunu kullanabilirsiniz. Yatak örtülerinde, yastıklarda, abajur ve aksesuarlarda keten kumaşlar, hayvan ve bitki figürleri kullanarak evinizde sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz. Özellikle yazlık evlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu dekorun evinize rahatlık katacağını söyleyebiliriz.

Tropikal dekorasyonun ferahlığını ve rahatlığını siz de bu yaz evinize taşımaya ne dersiniz? Gelin hep birlikte evinizde nasıl bir tarz oluşturacağınıza bakalım…

 

tropikal_dekor_

 

 

tropikal_dekor_1

 

 

tropikal_dekor_2

 

 

tropikal_dekor_3

 

 

tropikal_dekor_4

 

 

tropikal_dekor_5

 

 

tropikal_dekor_7

 

 

 

 

 

Görseller: http://www.decoist.com/