LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
22 Şubat 2019

Turuncuyla Hareketlenen Ev Dekorasyon Önerileri

Turuncu her ne kadar modern, eğlenceli ve sıcak bir renk olsa da dekorasyonda kullanımına diğer renklere kıyasla daha ender rastlanır. Bu yazıda sizinle turuncu ev dekorasyonuyla ilgili ilham veren ve pratik ipuçları paylaşacağız.Evinize enerji katmak istiyorsanız, romantik bir gün batımı ya da tropik meyvelerin rengi turuncu doğru renk. Dilerseniz önce hangi renklerle uyumlu kullanabileceğinizden bahsedelim.Siz turuncunuzu hangi renkle alırdınız?
Kırmızı ve sarının karşımı olan, hatta tam ortalarında yer alan turuncu, sosyalleşmeyi artıran ve iştah açan bir renktir. Onu en iyi dengeleyen renklerin başında beyaz ve pastel mavi tonları geliyor. Bu renkler turuncuyu çok dengelerken, özellikle evinizdeki mavi alan ve objeler ön plana çıkıyor.

Yine beyaz ve turkuaz renklerin birlikteliği de turuncuyu en iyi dengeleyen kombinasyonlardan. Evinizde ılık ve huzur veren Akdeniz rüzgarları essin isteyenler için ideal birleşim. Araya biraz toprak tonları serpiştirerek vintage bir görünüm, soğuk beyaz serpiştirirseniz de keyifli bir kumsaldan izler yakalayabilirsiniz. Bir duvarınızı turkuaz tonlarda Irmak 85 rengi yaparken diğer duvarınızı Koral 145 yaparak turuncu ve turkuaz tonlarının en uyumlu kombinasyonlarından birini yakalayabilirsiniz.Modern ama aynı zamanda sıcak bir stil elde etmek içinse doğru renk gri. Hem risk almadan evinizi dekore edebilir hem de bu iki renge bir de ahşap tonlarını ekleyerek çok keyifli bir yaşam alanı elde edebilirsiniz.Duvardan perdeye turuncu farkı
Eğer içinde turuncu desenler olan bir duvar kağıdı kullanacaksanız, rengin güçlü ve baskın bir renk olmasından dolayı tek bir duvara uygulamanız daha iyi bir fikir olacaktır. Halıda turuncuyu seçmeniz durumunda, toprak tonlarında turuncu ve baharat renkleriyle destekleyerek alana hareket katabilirsiniz.Bir mekanı güzelleştirmenin en kısa yollarından birisi perdelerdir. Beyaz doğramalı pencereleriniz için seçeceğiniz turuncu renkte perdeler ile odanız çok daha enerjik bir hale gelecek. Yaz aylarında, perdeleri pencere kenarlarında toplayıp, sadece beyaz tülleri kullanarak perdelerinizi şık bir dekoratif öğeye dönüştürürken, aynı zamanda aydınlık bir mekan yaratmak da sizin için farklı ve şık bir seçenek olabilir.