LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
25 Ağustos 2015

TUVALET KÂĞIDI RULOSUNDAN EV AKSESUARI YAPIN

Kendin yap projelerinize bir yenisini daha eklemeye ne dersiniz? Tuvalet kâğıdı evlerimizde en çok kullandığımız ürünlerin başında geliyor. Tuvalet kâğıdı bittiğinde ortaya çıkan ruloyu ev aksesuarı olarak tasarlayabilirsiniz. İşte size tuvalet kâğıdı rulosundan yapabileceğiniz kendin yap projeleri!

 

rulo_1

Uzun zamandır bir kalemlik almayı planlıyordunuz, değil mi? İşte size tuvalet kâğıdı rulolarından hem oldukça basit hem de şık bir kalemlik. Yapmanız gerekenler ise ruloları dilediğiniz renkte boyayıp kurutmak, ardından düz bir zemin üzerine ya da birbirine yapıştırmak. Yeni kalemliğinizin tadını çıkarabilirsiniz.

 

rulo_2

Birkaç tuvalet kâğıdı rulosunu yuvarlak formlarını bozmadan üç parçaya bölün. Resmin büyüklüğüne uygun olarak resminizin arka kısmını tamamen yuvarlak rulolarla kaplayın.  Resmin rulolar dışında kalan kısımları rulolarla eşit olacak şekilde kesin. Yeni resim çerçevenizi güle güle kullanın!

 

rulo_3

Evinizde resmi bir yemek mi vereceksiniz? O halde mutlaka peçetelerinizi koyabileceğiniz bir peçeteliğiniz olmalı. Tuvalet kâğıdı rulolarını ortadan ikiye dikkatlice bölün ve dilediğiniz renkte bir kumaşla kaplayın. Üzerini taşlarla süsleyebileceğiniz peçeteliğiniz hazır!

 

rulo_4

Duvarlarınızda farklı panolara yer vermek istiyorsanız 2 cm genişliğinde kestiğiniz rulo parçalarını kuru dallar eşliğinde beyaz bir zemine yapıştırın. Ruloların ortalarında kalan açıklığı farklı yaprak renklerine boyayarak şık bir pano elde edebilirsiniz.

 

Görseller: sheknows.com