LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Aile
25 Ağustos 2017

Verimli Bir Hafta Sonu Geçirmeniz için 5 Fikir

Hafta sonları, uzun bir haftadan sonra dinlenmek içindir ancak bu, hafta sonu tatilinin aynı zamanda eğlenceli ve üretken de olamayacağı anlamına gelmez. Günlerinizden en iyi şekilde faydalanabilmek için bu yazımızda derlediğimiz fikirleri Cumartesi ya da Pazar günü uygulayın ve hafta sonu tatilinize yeni bir renk katın!


Mini Akşam Yemeği Partisi Düzenleyin


akşam yemeği partisi

Hafta sonları, hafta içinin yoğun iş temposunda göremediğiniz arkadaşlarınızla zaman geçirmek için harikadır. Bir sonraki hafta sonu tatilinizde tipik kahve buluşmalarınızdan farklı olarak, arkadaşlarınızı evinizde düzenleyeceğiniz mini akşam yemeği partisine davet edin. Yemek hazırlamak, hazırlayacağınız menüye karar vermek, tariflere bakmak, şirin küçük mezeler hazırlamak hem sizin için terapi gibi olacak hem de mutfak becerileriniz arkadaşlarınızın gözlerini kamaştıracak.


Eski Kıyafet Dolabınıza Farklı Bir Amaç Verin


gardırop düzeni

Çekmeceli kıyafet dolapları evlerde farklı amaçlarla da kullanılabilir. Her bir küçük çekmeceye farklı bir eşya türü koyabilirsiniz. Çatal bıçak takımlarını ve sofra takımlarınızı bile eski dolabınıza yerleştirerek mutfağınızdaki dağınıklıktan kurtulabilirsiniz. Bu düzenleme, yemek sofranızı düzenlerken de işinizi kolaylaştıracak. Her bir çekmecenin üzerine, içinde ne olduğuna dair etiket de yapıştırabilirsiniz.


Çamaşır Makinenizi Temizleyin


çamaşır makinesi temizliği

Hafta sonundaki serbest zaman, evin içinde en çok ihmal edilen alanları temizlemek için mükemmel bir zamandır. Örnek olarak çamaşır makinesinin içinden söz edebiliriz. Çamaşır makinenizin için, kıyafetlerinizi temizlerken kirlenmeye meyillidir. Bunu uzun süre boyunca ihmal ederseniz, kıyafetleriniz istediğiniz gibi temizlenmez. Çamaşır makinesinin içinin temizlenmesi için çamaşır suyu ve sıcak su kullanabilirsiniz. Böylelikle makinenin içindeki toz giderilir ve kir tamamen ortadan kalkar.


Örgü Öğrenin


örgü öğrenmek

Hafta sonu tatilinizi evinizde dinlenerek geçirmek istiyorsanız, bu zamandan yeni bir beceri öğrenmek için yararlanabilirsiniz. Örgü örmek adeta bir terapi gibidir, ayrıca kendi giysilerinizi ya da aksesuarlarınızı yapmak da harika bir tatmin hissidir. Örgüde uzmanlaşmak bir hafta sonundan daha fazla zaman gerektirir ama hafta sonu tatiliniz yeni hobinize başlangıç yapmanız için yeterlidir.


Kendi Lavanta Mumlarınızı Yapın


lavanta kokulu mum

Hafta sonu tatilinde vaktinizi daha verimli kullanarak evinizin daha konforlu ve sıcak olmasını sağlayabilirsiniz. Kendi mumlarınızı yapmak, hafta sonu için harika bir aktivite seçeneğidir. Mumlar soya cilasından yapılır ve içeriğinde kullanacağınız lavanta kokusu; strese, kaygıya ve uykusuzluğa iyi gelir. Başka bir deyişle, hafta içi günlerinizi daha sorunsuz geçirmenize yardımcı olur. Ayrıca lavanta kokusunun ne kadar güzel olduğunu belirtmemize bile gerek yok!


Görseller: marthastewart.com