LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Aile
20 Temmuz 2017

Vizesiz Tatil Rotaları

Yurtdışı tatiline çıkılacağı zaman ilk akla gelen konu vize meselesidir. Vize almak için hazırlanması gereken çok sayıda evrak ve harcanması gereken tutarlar, pek çok kişinin hevesini kaçırır. Üstelik vizenin çıkmama ihtimali de var. Bu nedenle vizesiz tatil ülkeleri pek çok gezginin radarına girer. Sadece pasaportla giriş yapılabilen bu ülkeler, hem tatil için daha az masraf yapmanızı sağlar hem de sizi evrak hazırlama sürecinden kurtarır. Biz de bu yazımızda sizin için bu yaz tatilinde gidebileceğiniz vizesiz ülkeler listesini hazırladık. Listedeki ülkelerden birini ziyaret ederek bu yaz tatilinizi unutulmaz kılabilirsiniz!


Sırbistan


sırbistan

Sırbistan, sadece hafta sonu bile gidilebilecek şahane bir ülke. Hem coğrafi olarak ülkemize yakın, hem düşük bütçe ile tatil yapılabilen bir ülke hem de içerisinde şahane doğal güzellikler barındırıyor. İlk fırsatta Sırbistan’ı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.


Tayland


tayland

Her bütçeye uygun tatil imkanı sunan Tayland, vizesiz gidilen ülkeler arasında en çok tercih edilenlerden biri. İsterseniz Pattaya’da eğlencenin doruklarına çıkabilir, isterseniz de Phuket plajlarında deniz-güneş-kum üçlüsüyle bir arada harika bir tatil geçirebilirsiniz.


Makedonya


makedonya

Doğal güzellikler ve tarihi miras denildiği zaman akla ilk gelen destinasyonlardan biri olan Makedonya da vize istemeyen ülkeler arasında yer alıyor. Makedonya’nın içerisinde yer alan çok sayıda Osmanlı izi, seyahat esnasında ruhunuza dokunuyor.


Karadağ


karadağ

Balkanların deniz ülkelerinden biri olan Karadağ, doğal güzellikleri ile adeta cennetten bir köşe gibi görünüyor. Dünyanın her yerinden çok sayıda turist tarafından ziyaret edilen Karadağ, hafta sonu kaçamağı için bile gidilebilecek tatil rotaları arasında yer alıyor. Üstelik Karadağ tatili her bütçeye de uygun.


Arjantin


arjantin

Doğa Harikası Arjantin, vizesiz tatil yapılabilecek en güzel ülkelerden biri. Güney Amerika’nın bu neşeli ülkesi, canlı renkleri ile göz kamaştırıyor. Ülkenin başkenti Buenos Aires, kendi başına haftalarca gezilebilecek harika bir nokta. Elbette mesafe olarak ülkemize epey uzak olduğu için uçak biletleri cep yakabiliyor.


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti


kktc

Yavru vatan Kıbrıs, yaz tatili denildiğinde akla ilk gelen rotalardan biri. Ülkeye pasaportla giriş yapılıyor ancak vize almak gerekmiyor. Üstelik uçak biletinizi biraz erken tarihte alabilirseniz, tatilinizi epey uygun fiyatlarla yapabilirsiniz. Kıbrıs hem masmavi denizi hem de tarihi birikimiyle son derece cazip bir tatil noktası.


Filipinler


filipinler

Filipin, doğal güzellikleri ile bu dünyada gidebileceğiniz en güzel yerlerden biri. Bu el değmemiş tropikal cennet, gidebileceğiniz vizesiz tatil yerleri arasında. Bu cennet doğada bol bol denize girebilir, güneşin altında dinlenebilir, fotoğraf çekebilir ve dalış turlarına katılabilirsiniz. Filipinler kışın yorgunluğunu üzerinizden atmanız için ideal!


Malezya


malezya

Tropik adaları ile muhteşem bir tatil beldesi olan Malezya, henüz Tayland adaları kadar turistik olmadığı için el değmemiş bir nokta. Güneydoğu Asya’nın görülmesi gereken yerlerinden biri olan Malezya, dünyanın en iyi dalış noktaları arasında görülüyor. Bölgenin mutfağı da, tadı damağınızdan çıkmayacak lezzetlere sahip.


Seyşeller


seyşeller

Özellikle balayı için son derece romantik bir destinasyon olan Seyşeller, vizesiz gidilecek ülkeler listesinin en güzel üyelerinden biri. Hint Okyanusu’nun kıyısında yer alan bu tropik cennet, uygun bütçeli konaklama olanakları ile de gezginlerin radarında yer alıyor. Seyşeller’in turkuaz sularında deniz kaplumbağalarıyla yüzme fırsatına bile sahip olabilirsiniz.