LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

YANMAYAN ŞÖMİNELERİNİZİ DEĞERLENDİRMENİN 6 YOLU

Şömineler romantiktir. Şömineler bir eve sıcaklık katan öğelerden biridir. Ayrıca oldukça davetkâr ve ilgi çekicidirler. Sıcak bir çay veya kahveyle kış gecelerinin vazgeçilmezi olan şömineler her zaman kendi  işlevi doğrultusunda kullanılmayabiliyor. Şık ve dekoratif bir öğe olan şömineler oldukça farklı tasarımlarla birlikte de kullanılabiliyor.

 

somine 1

Fotoğraflarınızı, aksesuarlarınızı, cd’lerinizi sergilemek için kullanmadığınız şöminenize raflar yaptırabilirsiniz.  Ayrıca bu raflar size ekstra alan sağlayacaktır.

 

 

somine 2

Kitaplığınıza sığmayan kitaplar için benzersiz bir köşe yaratarak şömineyi bu iş için kullanabilirsiniz. Bunun için rafa da ihtiyacınız yok. Rengârenk kitaplarınızı gelişigüzel yerleştirmeniz yeterli.

 

 

somine 3

Çiçeklerden daha iyi bir dekorasyon öğesi düşünemeyenler için şömineler çiçeklerinizi sergileyebileceğiniz bir ortam olabilir. Çiçekler şöminenize renk katacak ve soğuk havasını canlandıracaktır.

 

 

somine 4

Şöminenizi kullanmıyor olsanız da içine dolduracağınız kütükler oldukça sıcak bir atmosfer yaratacaktır. Ayrıca ağaç kütükleri evinizde natürel bir hava oluşturabilmeniz için de oldukça elverişli.

 

 

somine 5

Antikalar, koleksiyonlar, vintage aksesuarlar kullanarak şöminenizle geçmişe yolculuğa çıkacağınız küçük bir köşeye sahip olabilirsiniz.

 

 

somine 6

Yakmak için kullanacağınız odun, kömür gibi malzemelerin temizliği zor olduğu için şöminenizi yakmıyorsanız, bunun yerine elektrikle ya da gazla çalışan yeni nesil şöminelerden kullanabilirsiniz.

 

 

 

Görseller: www.freshome.com

Kapak Görseli: www.palmbeachpost.com