LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
30 Mayıs 2016

YARATICI BIÇAK SAKLAMA YÖNTEMLERİ

Bıçaklarınızı rafların dışında da güvenli bir biçimde saklamanız mümkün. Farklı bıçak saklama yöntemleri sayesinde bıçaklar mutfağınıza renk katan dekoratif unsurlara dönüşebilir.

“Kendin yap” projeleriyle çeşitli bıçak saklama çözümleri üretebilirsiniz. Örneğin geniş bir kavanozla bambu çubuklar kullanarak bu bıçak saklama kabını oluşturabilirsiniz. Bıçaklarınız bu sayede hem sabit kalır hem de hoş görünür.

Bambu çubuklar bulamıyorsanız küçük taşları kullanabileceğiniz bu yöntemi deneyin.

Pratik ve şık bıçak saklama yöntemlerinin bir diğeri de bu manyetik plakalar. Mıknatıstan yapılan bu bıçak tutacakları duvara monte ediliyor. Bu kuvvetli mıknatıs, büyük bıçaklarınız bile asılı tutabilir.

Mutfak dolaplarının altına saklama kapları monte edebilir, bıçaklarınızı bu kaba yerleştirebilirsiniz. Böylece yemek yaparken aradığınız bıçağa hemen ulaşabilirsiniz.

Bu yöntemi mutfak raflarıyla da uygulayabilirsiniz.

Bıçaklarınız için eğlenceli bir saklama yöntemi arıyorsanız, mutfak tezgâhınıza monte edebileceğiniz saklama ünitelerini deneyebilirsiniz. Bu sayede bir yandan yemek yaparken bir yandan da bıçağı tezgâha saplayarak stresinizi atabilirsiniz.(Görseller: Pinterest.com)