LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
06 Aralık 2017

Yaşam Alanlarına Renk İlhamı

Ev dekorasyonunda renk kullanımı son derece kişisel bir konudur. Ev dekorasyon renkleri kişiden kişiye değişiklik gösterir. Eviniz için doğru renk paletini belirlemenin yolu ise biraz gözlemci olmaktan geçer. Etrafınıza bakın, sizi heyecanlandıran renklere dikkat edin. Yazımızdan ilham alın ve kendi mükemmel renk paletinizi keşfedin.


Günlük Nesneler, Neşeli Bir Ev Ofisine İlham Verir


ev dekorasyon renkleri

Hevesli bir koleksiyoncuysanız, biriktirdiğiniz aksesuarları evinizin dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Evinizden çalışan bir kişiyseniz mavi ve yeşili kullanarak dekorasyonda renk uyumu yaratabilirsiniz. Kontrast tonları kullanarak ev ofisinizin görünümünü daha canlı ve enerjik kılabilirsiniz, bunun için pembe ve sarı renklerde dekoratif aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Koleksiyonunuz büyüdükçe renk paletiniz de oluşmaya başlayacaktır. Biriktirdiğiniz eşyalar, ev dekorasyon renkleri konusundaki tercihlerinizi de ortaya koyacaktır.


Doğa, Zarif Bir Masa Düzenlemesine İlham Verir


dekorasyonda renk uyumu

Zarif bir masa düzeni için doğanın renklerinden ilham alın. Doğa, ev dekorasyonu renkleri için her aman ikham vericidir. Yeşil tonları, kahverengiler, toprak, rezene, meşe renkleri... Dekorasyonda renklerin kullanımı ustalık ister, ancak bir kere gözünüzü ince varyasyonlar için geliştirdiyseniz, renk aralığınız oldukça şaşırtıcı hale gelecektir.


Mevsim değişikliği, doğal dünyayı farklı renk paletlerinde yeniden üretir. Çarpıcı bir masa düzenlemesi yaratmak için bahçenizdeki bitki, çiçek ve sebzelerden ilham alın, doğanın rehberliğinde natürel ve stil sahibi birakşam yemeği davetine ev sahipliği yapın.


Vintage Koleksiyonlar, Modern Bir Dekoratif Görünüme İlham Verir


dekorasyonda renklerin kullanımı

Vintage koleksiyonlar ilginizi çekiyorsa, bunları şahane ev dekorasyon renkleri yaratmak için kullanabilirsiniz. 1920’li yıllardan kalma vintage dekoratif aksesuarların turkuaz, kehribar, altın ve akik gibi renkleri birlikte kullanıldığında evinize modern bir hava kazandırır.


Favori koleksiyonunuzdan ipuçları alın ve elinizdeki renklerle yeni deneyler yapın. Belki cüretkar bir kırmızıyı, belki eski sikkelerin metalik renk tonlarını, belki de eski kumaşların vazgeçilmez tonunu seviyorsunuzdur. Projenizin yıldızları bir veya iki renk tonu olsun ve sonra diğer renk tonlarını vurgu olarak kullanın.


Tatlı Tutkusu, Şahane Bir Çiçek Düzenlemesine İlham Verir


dekorasyon renkleri

Limon sarısı, vanilya beyazı, pembeler, greyfurt renkleri, çeşit çeşit şerbetler... Eğer şekerlemeler sizin de zayıf tarafınızsa, bu harika renk tonlarını kullanarak muhteşem bir çiçek aranjmanı yapabilirsiniz. Sizi mutlu edecek bir kutu dolusu şekerlemeyi hayal edin ve aklınıza gelen renkleri not edin. Ardından çiçeklerinizi alın ve hayallerinizdeki paleti hayata geçirin. Tutkularınızın tonlarında çiçekler, yapraklar, dallar ve meyveler düzenleyin.