LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

YATAK ODALARINA YARATICI ÇÖZÜMLER

"Bir yatak bir dolap alırım yatak odamı tamamlarım" diye düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz.  Az eşya kullanıldığı için dekorasyonu kolay gibi görünen yatak odalarında rahat ve iyi bir uyku için odanın rengi  ve aldığı ışık miktarı da en az eşyalar kadar önemli. Yatak odanızda küçük dokunuşlarla farklı bir atmosfer yaratmak için neler yapabileceğinize gelin birlikte göz atalım.

 

yatakodasi_1

 

Aydınlatma

Genel bir aydınlatmayla birlikte gece lambası, aplik ve spot lambalar kullanabildiğimiz yatak odalarımızın en önemli aksesuarlarının başında aydınlatmalar geliyor. Farklı türde lambalar ve renkli avizeler kullanarak vurguyu aydınlatmanıza yapabilirsiniz.

 

yatakodasi_2

 

Tablo

Yatak odalarında genellikle minimalist tasarımlar tercih ediliyor. Odanızın tekdüzeliğini tablolarla yıkmaya ne dersiniz?

 

yatakodasi_3

 

Bitki

Bitkiler de mobilya ve diğer eşyalar gibi dekorasyonun önemli parçalarından. Saksı çiçekleri ve palmiyeler kullanarak odanızda tropikal bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

 

yatakodasi_4

 

Renkler

Hayatımızda önemli yer kaplayan ve ruh halimizi etkileyen renkleri yatak odamızda kullanırken dikkat etmekte fayda var. Özellikle mavi, yeşil ve pembe tonlarını kullanarak uyumaya elverişli mekânlar yaratabilirsiniz. Aksesuarlarda zıt renkleri bir arada kullanmaktan kaçınmayın. Turuncu mavi, siyah beyaz gibi kontrast renkleri birlikte kullanarak eklektik bir tarz oluşturabilirsiniz.

Son olarak yatak odanızın duvarlarında kullanmak istediğiniz rengin her tonunu Filli Boya Renxmatik ile elde edebileceğinizi hatırlatalım.

 

Görseller: http://www.decoist.com/