LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

YATAK ODALARINDA UFKUNUZU AÇACAK TASARIMLAR

Yatak odaları sadece uyuduğunuz yer olmaktan çıkıyor. Özellikle tasarımıyla ön plana çıkan farklı yatak odaları bu yılın trendleri arasında.

bathroom-behind-headboard

Banyo ve yatağınızı şık bir duvarla ayırabilirsiniz. Böylece duvar, yatak başlığı işlevi görebilir. Başlığa aydınlatma elemanı, komodin gibi küçük detaylar ekleyebilirsiniz.

2

Beton yatak başlığının arkasına saklanılmış küvet, odanızı daha toplu gösterebilir. Duvarda gömülü raflar tercih etmeniz eşyalarınızı saklamak için şık bir detay olacaktır.

4

Renkli tasarımlardan yanaysanız, küçük detaylarla bunu sağlayabilirsiniz. Uyku bölümünün ve banyonuzun yer döşemelerinin farklı malzemelerden ya da renklerden oluşmasını tercih edebilirsiniz. İki bölümü birbirinden ayıracak farklı duvar renkleri veya aydınlatmalar da işinize yarabilir.

7

 

Dar bir alana sahip olanlara yatak-masa kombinasyonunu öneriyoruz. Bu sayede hem mekândan kazanç sağlayabilir hem de rahat bir çalışma ve uyku ortamına aynı anda sahip olabilirsiniz. Yatağınızı pencere seviyesinde yapmanız uyurken daha hoş bir atmosfere sahip olmanızı sağlayacaktır.

8

Yatak başlığınızı masa şeklinde tercih edebilirsiniz.  Böylece yerden tasarruf edebilirsiniz.

10

Eğer mobilyalarınız geleneksel tarzdaysa koyu renklerdeki yatak ve masa kombinleri eşyalarınızla daha uyumlu olacaktır. Koyu renklerdeki ahşap mobilyalar odanıza nostaljik bir hava verecektir. Bu kombinasyonu odayı hem çalışma hem de misafir odası olarak kullanmak isteyenlere öneririz.

11

 

Stüdyo dairede yaşayanların oldukça işine yarayabilecek bu masayatak kombinasyonu minimal tarzdaki eviniz için birebir. Masayı daha büyük tercih ederek ailenizle rahatça oturabilir, yemek yiyebilir yada çalışabilirsiniz.