LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
18 Mart 2016

YATAK ODANIZ İÇİN RUSTİK DEKORASYON FİKİRLERİ

Evlerde rustik tasarım en çok yatak odalarına yakışıyor. Rustik tasarımın iç ısıtan doğal renkleri yatak odasının sıcak ve huzurlu görünmesini sağlıyor.

Örneğin bu yatak ve yanındaki sehpa... Yatağın yapımında kullanılan ağacın doğal dokusu rustik stile uyuyor. Yanındaki sehpa, çiftlik evlerinde de karşımıza çıkacak bir görünüm kazandırıyor.

Çiftlik evlerinin ruhunu yansıtan bu yatak lambalarına bir bakın. Bu lambaların malzemesi, çiftliklerde eksik olmayan buğday çuvallarını çağrıştırıyor.

Dekoratif amaçla duvara asılmış hayvan kafaları bir av kulübesinde olduğunuz izlenimini uyandırıyor. Üstelik bu etkiyi yaratmak için gerçekten avlanılmış hayvanların kafaları kullanılmamış.

Bu ayna ve yanındaki kurumuş çiçekler… Aynanın ahşap çerçevesi ve kurumuş çiçeklerin kahverengisi rustik renk paletine uygun.

Bir yatak odasına rustik tasarım etkisini yaratacak en önemli unsur nedir? Tabii ki, klasik tasarımda bir şömine. Şöminenin tarzı, kullanılan lambaların klasik tarzıyla uyum içinde. Ayrıca yatağın üzerine yerleştirilmiş battaniye, mekâna sıcaklık katmış. Battaniyenin hayvan tüylerini çağrıştırması, rustik etkiyi güçlendirmiş.