LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
25 Ocak 2019

Yatak Odanızda Simli Duvar Boyası Kullanmak İçin 5 Neden

2018 yılı özellikle moda, stil ve dekorasyon açısından ışıltının, metalik renklerin ve ihtişamın yılı olmaya devam ediyor. Bu sene başından beri hemen her yerde karşımıza çıkan ışıltılı detaylar tabii ki artık evlerin duvarlarını da süslüyor. Peki salonlarda ve oturma odalarında sıklıkla tercih edilen simli duvar boyalarını evin en çok vakit geçirdiğimiz bölümü olan yatak odasında kullanmaya ne dersiniz? Cevabınız evetse simli duvar boyalarının yatak odaları için ideal olduğunun kanıtı 5 nedene göz atmadan duvar boyanızı seçmeyin!

Odaya derinlik katmak


Simli duvar boyalarını karyola başlığınızın fonunu oluşturan duvarda kullanmak, yatak odanıza hoş bir derinlik algısı katar. Mat ve klasik boyaların aksine yarattığı ışık oyunları ile mekanı daha derin ve geniş gösteren simli duvar boyaları, bu anlamda özellikle dar yatak odaları için ideal bir seçim olabilir.

Işığın daha iyi yansımasını sağlamakİnsanı güne iyi ve pozitif başlatan bir şey varsa o da kesinlikle sabah yatak odası penceresinden içeriye sızan güneş ışığıdır! İşte yatak odanızın tüm duvarlarında simli duvar boyası kullanırsanız, sabahları içeriye sızan gün ışığının etkisiyle duvarlarınızda meşhur ışıltı mobil uygulama Kira Kira’daki gibi pırıl pırıl parlayan, masalsı bir odada uyanabilirsiniz.

Loş ışıkta hoş bir atmosfer yaratmakYatak odasında simli duvar boyası kullanarak sadece gün ışığıyla değil geceleri de yatak odanızda bambaşka bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Özellikle koyu renkler üzerinde kullanacağınız sim efektli duvarlarınızı, alttan ışık veren lambader tipi aydınlatmalarla kullandığınızda ortamı saran romantizme siz bile şaşırabilirsiniz!

Stilinizi duvarlara yansıtmak


Yatak odası dekorasyonunda klasiğin dışına çıkmayı sevenlerdenseniz, kullanacağınız renkli yatak örtüleri ve dekoratif objeleri simli duvar boyaları ile kombinleyerek farklı ve iddialı bir yatak odası dekorasyonuna kavuşabilirsiniz.

Mekana doku kazandırmakSimli duvar boyaları, klasik duvar boyalarının aksine uygulandığı duvarda pürüzlü ve dokulu bir görünüm bırakırlar. Bu yüzden yatak odanızın duvarlarında simli duvar boyaları tercih etmek aynı zamanda odanın genel karakterine doku ve sıcaklık kazandırır. Eğer yaşanmışlık kokan kendine has iç mekan tasarımlarından hoşlanıyorsanız yatak odası duvarlarınızda simli duvar boyası kullanabilirsiniz.