LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

YATAK ODANIZIN HAVASINI DEĞİŞTİRECEK EN YARATICI YATAK BAŞLIKLARI

 Size şaşırtıcı gelebilir ancak yatak başlığı bir yatak odasının en önemli dekoratif ögesidir. Bugünlerde mağazalarda her boy, renk ve çeşitten yatak başlığı bulmak mümkün. Fakat eğer biraz daha alışılmışın dışında fikirler peşindeyseniz size vereceğimiz “kendin yap” tasarımlarıyla yapılmış yatak başlıklarına bir göz atarak siz de kendi yatak başlığınızı yapmak için işe koyulabilirsiniz.

Yatak odanıza çağdaş bir görünüm katmak istiyorsanız büyük bir yatak başlığı fikrini değerlendirin. Üstelik büyük olduğu için mutlaka göz yorucu olmak zorunda değil. Burada, soğuk renklerdeki devasa bir tablo yatak başlığı olarak kullanılmış. Sizce de çok huzurlu görünmüyor mu?

yatakbaslik 1

Daha göz alıcı bir fikre açıksanız canlı renklerde bir tuvali tercih edebilirsiniz. Kocaman çiçekler ya da soyut çizgilere sahip bir tablo… Bu fikir her zevke hitap edecek şekilde yorumlanabilir. Bunca renk size yetmediyse bırakın renkler odanızın geri kalanına aksın. Renkli perdeler, yatak örtüleri ya da yastıklarla yatak odanızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

yatakbaslik 2

Daha hareketli bir yatak odası için yatağınızın başında bir galeri duvarı oluşturabilirsiniz. Buradaki gibi, çerçevelerle kontrast oluşturacak bir duvar rengiyle birlikte duvarınız yatak başlığınız olacak. Asacağınız çerçeveler istediğiniz kadar küçük ya da büyük olabilir. Birçok çerçeveden oluşan kalp şeklinde bir galeri ya da 4 büyük çerçeveyle geometrik bir tasarım… Tercih size kalmış.

yatakbaslik 3

Birkaç renk duvar boyası ve bir miktar bantla sizin de böyle havalı bir yatak başlığınız olabilir. Evet, aslında ortada bir yatak başlığı yok ama kim bu yatağın başında bir şey olamadığını söyleyebilir ki?

yatakbaslik 4

Önceki fikirler size biraz fazla minimalist geldiyse duvar boyasıyla yapabileceğiniz tek şey bu değil. Yapı marketlerde ya da internette pek çok farklı tarz ve desende şablon satılıyor. Daha klasik bir dekorasyon zevkiniz varsa, size hitap eden bir şablon bulabileceğinize eminiz. Beyaz duvar üzerine gümüş rengi boyayla uygulanmış bu narin desen ne kadar da şık görünüyor, değil mi?

yatakbaslik 5

Yatak başlığınızı duvarınıza çizebilirsiniz!

“Kendin yap” tasarımı olan bu yatak başlığı kitap kapaklarının birbirine yapıştırılmasıyla yapılmış.

Gece lambası kullanmak yerine yatağınızın baş kısmındaki duvara bu türde ışıklar monte edebilirsiniz.

Bir dünya haritası kadar yatağınızın başucuna yakışacak başka ne olabilir ki?

yatakbaslik 6

Birbirine monte edilmiş kano kürekleriyle sıra dışı bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Anneannelerimizin bizim için ördüğü battaniyeler yatak başlıklarında da rengarenk bir şekilde yerini alıyor.

yatakbaslik 7

Eski bir kapıdan şık bir yatak başlığı yaratarak rüstik bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

yatakbaslik 8

Aldığınız yatak başlığınızı zenginleştirebilmek için demir parmaklık görüntüsü verebilirsiniz.  Görseller:  www.ivillage.com