LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
15 Eylül 2015

YAZLIĞINIZDA YUVA SICAKLIĞINI HİSSEDİN

Yaz mevsimini kiralık yazlık evinizde geçiriyorsanız sizin için birkaç ipucumuz var. Küçük dokunuşlarla tatilinizi yuva huzurunu yaşayarak geçirebilirsiniz.

 

Yanınıza mutfak, banyo, salon ve hatta hol için kişisel bir şeyler alabilirsiniz. Özellikle sık kullandığınız kahve fincanınız, severek aldığınız sabunluğunuz, biblo veya çiçeğiniz yanınızda olursa yazlık evde yabancılık hissi çekmezsiniz.

 

yazlık 1

Anılar bilinçaltımızda kokularla iç içedir. Evinizdeki kokulu mumu, tütsüyü, çiçeğinizi veya oda parfümünü yazlığınızda da kullanabilirsiniz. Evinizin kokularıyla kendinizi oraya daha ait hissedersiniz.

 

Yazlığa vardığınızda ilk işiniz evi güzelce havalandırmak olsun. Evin içinde temiz hava ve bol oksijen yol yorgunluğunuzu çabuk atlatmanıza yardım eder, yapılması gereken işler için size enerji verir.

 

Valizinizdeki tüm eşyaları boşaltıp yerleştirmediğiniz takdirde kısa bir süreliğine tatilde olduğunuz ve her an geri dönebileceğiniz aklınızdan çıkmaz. Bütün eşyaları çıkarmalı ve valizleri kaldırmalısınız.

 

Bir aile fotoğrafını taşıyan çerçeveyi de yanınıza alabilirsiniz. İster tatilde yalnız olun ister sevdiklerinizle birlikte, onların fotoğrafının bulunduğu bir evde rahatlığınız artar.

 

yazlık 2

Yazlık evde kendinize özel bir köşe oluşturabilirsiniz. Sadece yılda birkaç hafta kaldığınız belki de bir daha hiç kalmayacağınız bir yerde bununla vakit kaybetmek istemeyebilirsiniz ama aslında çok uğraşmanıza gerek yok. Birkaç sandalye ve ufak bir masa ile kitaplarınız yeterli olur.

 

Yatak odası için kendi nevresim takımlarınızı kullanabilirsiniz. Kendi yastığınız ve battaniyeniz evinizin konforunu yazlığa taşıyacaktır. Ayrıca salona da koyacağınız bir battaniye serin bir yaz akşamında sarınıp film izlemek için idealdir, tıpkı evinizde olduğu gibi.

 

Yazın büyük bir bölümünü orada geçirecekseniz daha ciddi işlere de girişebilirsiniz. En azından bir duvarı evinizdeki renge boyayabilir, mobilyaların yerlerini değiştirebilirsiniz. Tatil için çok gezme planlarınız yoksa zamanınızı yazlık evinizle ilgilenerek geçirmek doğru bir tercih olabilir.

 

Tatilinizin tadını çıkarırken ev sıcaklığı ve rahatlığını hissetmeniz işte bu kadar kolay. Bu yaz yabancılık hissetmeden bol bol dinlenebilir ve eğlenebilirsiniz.

 

(Görseller: www.apartmenttherapy.com)