LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
02 Mart 2017

YENİDEN MODA OLAN 6 DEKORASYON TRENDİ

Bir süredir pek göz önünde olmamalarına rağmen dönüşü muhteşem olan nostaljik dekorasyon akımlarını sıraladık.

Bambu mobilya


İlk başta 80’lerin televizyon dizilerini akla getiriyor olabilir. Fakat böylesine kıymetli bir malzemenin tarihin tozlu raflarında kaybolmayacağını da tahmin etmek lazım. Bambu sandalyeler eskisine göre daha küçük ve zarif bir şekilde sık sık karşımıza çıkacak.
bambu mobilya

Ahşap mutfak dolabı


Klasik ahşap dolaplara göre daha az işlenmiş koyu renkli dolaplar gün geçtikçe popülerleşiyor. Yeni mutfakların anahtar noktası kontrast. Koyu renkli dolapları tamamlayan açık renkli fayanslar ve mutfak tezgâhı birlikte kusursuz bir bütün oluşturuyor.
ahşap mutfak dolabı

Faux boyama


90’ların başlarında sık sık rastlıyorduk faux tekniğiyle boyanmış duvarlara. Farklı renk ve desenler duvarları izlenimci bir ressamın eserleri gibi donatıyordu. Gelmekte olan faux dalgasındaysa geometrik desenler duvarlara canlılık katıyor. Farklı renklerle duvarınıza doku kazandırmanın tam sırası.
faux boyama

Chintz


Rengârenk desenlerle bezeli kumaşların kullanıldığı Chintz akımı kulağa biraz eski moda geliyor değil mi? Oysa işin püf noktası seçtiğiniz desenlerle eşleştirdiğiniz detayların uyumunda saklı. Fazla abartmamakta fayda var, örneğin bu salondaki gibi yalnızca Chintz bir perde seçmek yeterli.
chintz akımı

Pirinç musluk


Cilalanmamış pirinç musluklar 80’lerde çok modaydı. Pirinç, altını andıran parlak rengini ortaya çıkaran bir geri dönüş yapıyor. Parlatılmış pirinç musluklar bir süredir çok revaçta. Banyo ve mutfağınıza biraz ışıltı katmanın vakti geldi de geçiyor.
pirinç musluk

Duvardan duvara halı


Kulağa soğuk ve renksiz geldiğinin farkındayız ama durum bildiğiniz gibi değil. Duvardan duvara halıların etrafa cansız bir hava yaymalarının nedeni renk seçiminin yanlış olması. Mobilyalarınızın renk dengesini bozmayacak nötr bir halı seçin ve rahatlığın tadını çıkarın.
duvardan duvara halı

Duvarları boyayarak dekorasyon trendlerine ayak uydurun


Ev dekorasyonu yaparken dikkat çekici bir değişim için en iyi yol duvarları boyamaktır. Duvar renkleri, ev dekorasyonunu önemli ölçüde etkiler. Seçeceğiniz doğru duvar renkleriyle mobilya ve aksesuarlarda yapacağınız ufak tefek değişiklikler evin tüm havasını değiştirmenize yetecektir.
Duvar renklerindeki trendler de genel dekorasyon trendlerine bağlı olarak değişirler. Ancak öyle renkler, öyle boya uygulamaları vardır ki birçok dekorasyon akımıyla kolaylıkla ayak uydurabilirler. Örneğin duvar renklerinde trend olan mat renkleri ister modern ister klasik bir ev dekorasyonu yapmak isteyin, her ikisinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Birçok dekorasyon akımıyla uyum sağlayan bir başka renk de beyaz renk ve tonlarıdır. Beyaz rengin de tonu mu olur diye düşünebilirsiniz. Bunun için sizi en yakın Filli Boya Bayii’ne bekleriz!


Görseller: http://www.countryliving.com/