LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
18 Mart 2016

YEŞİL ÇOCUK ODALARI

Çocuğunuz daha şimdiden bir doğa dostu mu? Ağaçları, çiçekleri ve hayvanları mı seviyor? O halde çocuk odasını tasarlarken mutlaka kullanmanız gereken renklerin başında yeşil geliyor.

Çocuk odasında yeşili çeşitli detaylarda kullanmanız mümkün. Resimler, yastık ya da nevresim takımı, hatta çocuk odasına uygun bitkilerle yemyeşil bir oda dekore edebilirsiniz.

Duvarları yeşilin birbirinden güzel tonlarına boyayabilirsiniz. Eğer çocuğunuzun hayallerini izci ya da ormancı olmak süslüyorsa, orman teması oluşturmak için yeşil duvarlar iş görür. Üstelik ahşap mobilyalar izci temasıyla uyum sağlar.

Doğa temasını uygulamak için yeşili özellikle kahverengiyle birlikte kullanabilirsiniz. Ahşabın doğal kahverengisinin yanı sıra kahverengi hayvan görselleri ya da dekoratif objeler kullanmayı deneyin.

Yeşil, doğayı çağrıştırdığı için çeşitli hayvan motiflerini dekorasyonunuzda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Yeşili siyah beyaz motiflerle birlikte de kullanabilirsiniz. Yeşil, siyah beyaz kombinasyonunu destekleyen bir unsura dönüşebilir.

Farklı tonlarda yeşili bir arada kullanarak doğa temasını güçlendirebilirsiniz. Burada koyu renk yeşil duvarlar, daha açık yeşil tekstil ürünleriyle bir arada kullanılmış. Hayvan şeklinde objelerle de orman izlenimi güçlendirilmiş.

Çocuk odalarında yeşil bir duvara doğa temalı resimler çok yakışıyor.