LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

YUMURTA KARTONUYLA NELER YAPILABİLİR?

“Kendin yap” projeleriyle kullanılmayan eşyalar değerlendirilirken aklınıza bile gelmeyecek ürünler ortaya çıkabiliyor. Bunlardan biri de yumurta kartonu. İşte yumurta kartonunu değerlendirerek evinizde kullanabileceğiniz o ürünler:


 


yumurtakartonu_1


 


İlk olarak yumurta kartonuyla yapabileceğiniz çok basit bir projeyle başlıyoruz. Yumurta kartonunun kenarlarına ip geçirin ve bahçedeki ağaca asın. Kartonu kuş yemliği olarak da kullanabilirsiniz.


 


yumurtakartonu_2


 


Misafirliğe giderken götürdüğünüz kek, börek kaplarınız bir türlü geri gelmiyorsa yumurta kartonu sizin için bir alternatif olabilir. Kek ve kurabiyenizi içine küçük, renkli kâğıtlar yerleştirdiğiniz kartonun içine koyabilirsiniz.


 


yumurtakartonu_3


 


Yumurta kartonunu sprey boyayla boyayarak içine takı ve tokalarınızı koyabileceğiniz bir kutu yapabilirsiniz.


 


yumurtakartonu_4


 


Yumurta kartonunu dilerseniz saksı olarak da değerlendirebilirsiniz. İçini toprakla doldurduğunuz kartonunuza çiçeklerinizi ekerek ilginç bir saksıya sahip olabilirsiniz.


 


yumurtakartonu_5


 


İğne ipliklerinizi koyabileceğiniz bir kutu arıyorsanız yumurta kartonu iyi bir seçenek olabilir. İçindeki deliklere iplik ve düğmelerinizi koyabilir, kartonun kapağına cepli bir kumaşı tutkalla yapıştırarak makasınızı yerleştirebilirsiniz.


 


Görseller: https://www.homedit.com/