LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

YUMUŞAK RENKLERİN KULLANIMI

Baharın gelmesiyle doğanın uyanışı hepimizi etkisi altına almaya başladı. Canlı renklerle yeni bir mevsime merhaba demenin de zamanı geldi. Bebek mavisi, sarı, pembe, yeşil, turuncu ve lilanın yumuşak tonlarıyla sakinleştirici bir etki yaratırken evinize bahar sıcaklığı kazandırmaya ne dersiniz?

Duvarlarınızda kullanacağınız renk evinizin aydınlatmasını da etkileyeceğinden,  badana yapmaya karar vermeden önce mutlaka evinizin aldığı ışık miktarını göz önünde bulundurun. Oturma odalarında en çok kullanılan renklerin başında gelen kum beji, lila, fildişi, şampanya, vanilya çiçeği, mum ışığı, buz beyazı, şeker pembe ve limon çiçeği gibi açık renkleri her mekânda kolayca kullanabilirsiniz. Evinizde kullanmak istediğiniz rengin her tonunu Filli Boya Renxmatik ile elde edebileceğinizi hatırlatalım.

 

dekorasyonda_yumuşak_renklerin_kullanımı_1

 

Dekorasyonda ferah ve rahat bir etki yaratmak isteyenlerin kullandığı renklerin başında gelen mavi ve yeşili ahşapla bir arada kullanarak sıcak ve sakinleştirici mekânlar yaratabilirsiniz.

 

dekorasyonda_yumuşak_renklerin_kullanımı_2

 

Duvarlarda pastel tonlarını kullandığınız evinizde beyaz ve açık renkli mobilyaları renkli aksesuarlarla bir araya getirerek İskandinav tarzını yakalayabilirsiniz.

 

dekorasyonda_yumuşak_renklerin_kullanımı_3

 

Yumuşak renklerle evinizin monotonlaşmasını istemiyorsanız duvarınızın birini farklı renge boyayabilir ya da tavanla duvarın kesiştiği noktayı duvarınızdaki rengin farklı bir tonuna boyayabilirsiniz.

 

dekorasyonda_yumuşak_renklerin_kullanımı_5

 

Açık renkler evinizi olduğundan daha büyük göstereceği için evinizin küçük mekânlarında bu tür renk hilelerine başvurmanızı öneririz.

 

dekorasyonda_yumuşak_renklerin_kullanımı_6

 

 

dekorasyonda_yumuşak_renklerin_kullanımı_7

 

 

dekorasyonda_yumuşak_renklerin_kullanımı_8

 

 

 

Görseller: http://www.apartmenttherapy.com/