LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

ZEN TARZI

Japon stili dekorasyonun bir parçası olan zen, minimalist ve sade tasarımların hâkim olduğu bir tarz. Az eşya ve az renkle sade bir atmosfer yaratılan zen tarzını bu yönüyle minimalist tarza benzetmek de mümkün. Dağınıklığı önlemek için az eşyanın kullanıldığı bu tarzda eşyaları düzene sokmak için dolap, kutu ve depolama alanları tercih ediliyor.

 

zentarzi_1

 

Mobilyalarda koyu, duvarda açık renkler kullanarak tasarlanan zen tarzında ahşap malzemelerle doğal bir ortam yaratmak amaçlanıyor. Siz de dekorasyonunuza rahat ve sade çizgiler eklemek istiyorsanız zen tarzını evinize taşıyabilirsiniz.

 

zentarzi_2

 

Doğadaki elementleri kullanarak oluşturacağınız tasarımda mutlaka su, ateş, toprak, metal ve ahşap bulunmalı. Dekoratif mum, heykel, seramik, bitki ve ahşap zen tasarımlarının olmazsa olmazı.

 

zentarzi_3

 

Dekorasyonda platform yataklar, Asya tarzı mobilyalar ve bambu kullanılırken, mekânın doğal ışık alması için panel ve katlamalı perdeler tercih ediliyor.

 

zentarzi_4

 

Minimalist tarzda görmeye alışkın olduğumuz beyaz yerine zen tarzında kahverengi, mavi ve yeşil tonlarını görmek mümkün.

Seçtiğimiz görsellerden ilham alarak zen tarzınızı oluşturabilirsiniz.

 

zentarzi_5

 

zentarzi_6

 

zentarzi_7

 

zentarzi_8

 

 

Görseller: http://www.home-designing.com/