Isı Yalıtımında Malzeme Özellikleri

İçerik 30.04.2013
DOĞRU ISI YALITIM LEVHASI
Capatect Isı Yalıtım Sisteminde bulunan Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Levhaları, polistren yapısındaki ideal karbon oranı ile aynı yoğunluktaki EPS ısı yalıtım levhalarına oranla %20 daha iyi bir ısı yalıtım  değerine sahiptir.Levha kalınlığı arttırmadan Capatect Dalmaçyalı ile daha üstün bir yalıtım performansına ulaşılır.
DOĞRU YALITIM KALINLIĞI
Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği ile tüm binalar yönetmeliğe uygun olarak Enerji Kimlik Belgesi alması gerekmektedir.Yüksek sınıfa girecek şekilde Enerji Kimlik Belgesi’nin alınabilmesi için kullanacağız levha kalınlıkları çok önemlidir. Ancak doğru ısı yalıtım kalınlığı ile yüksek sınıfta enerji seviyesine sahip bina elde edilebilir.
DOĞRU ISI YALITIM SİSTEMİ
Isı Yalıtım Sisteminin performansı, kullanılan malzemelerin kalitesi ve birbiri ile uyumu ile doğrudan ilgilidir. Türkiye’de TS EN 13499 Isı Yalıtım Sistemi Standardına uygunluk belgesine sahip Capatect Isı Yalıtım Sistemi ,Avrupa Teknik onay kuruluşu ‘’EOTA’’ tarafından verilen ETAG 004 uygunluk belgesinide alarak kalitesini bir kez daha ispatlamıştır. Capatect Isı Yalıtım Sistemi’ni oluşturan tüm ürünler,Capatect uzmanlığı ve ileri teknoloji ile üretilmiştir.