Vital ile İçiniz Rahat Olsun

İçerik 02.01.2015

Filli Boya’nın, EN 71/3* standardına uygun, (Safety of Toys. Migration of Some Elements) insan sağlığına zararlı katkı maddesi içermeyen ve üstün sararmazlık özelliği bulunan Vital Grubu ürünleriyle içiniz rahat olsun. (*EN 71/3: (Çocukların oyuncakları ağızlarına sokacaklarını göz önünde tutan ve ağır metal sınırlaması getiren bir standarttır.)

Günlük yaşamda mobilya boyalarından kaynaklanan tehlikelere maruz kalınabiliyor. VİTAL SERİSİ mobilya boya ve vernikleri ile bu tehlike ortadan kaldırıyor.  Avrupa Birliği EN71-3 normuna uygun VİTAL SERİSİ mobilya boya ve vernikleri rahatsız edici ve zararlı kokuları ortadan kaldırıyor. Çocuk odası, banyo, mutfak, yatak odası, büro mobilyaları gibi tüm mobilyalarda rahatlıkla, başka bir uygulama donanımı gerektirmeden kullanılan VİTAL SERİSİ sararmaz yapısıyla uzun yıllar mobilyanızın rengini korurken, kuruduktan sonra koku yaymasını da engelliyor.

İnsan ve çevre sağlığına önem veren üstün özellikli ürünler geliştiren Filli Boya, VİTAL SERİSİ ile boya ve vernik uygulaması sırasında ortaya çıkan göz yanması, nefes almakta güçlük gibi olumsuz etkileri ortadan kaldırıyor. Filli Boya’nın profesyonel kullanıcılarının sağlığını göz önünde bulundurarak geliştirdiği su bazlı VİTAL SERİSİ’nin en önemli özelliği inceltilirken tiner yerine su kullanılması.

SAĞLIĞA ÖNEM VEREN MOBİLYA FİRMALARI ARTIYOR, VİTAL SERTİFİKA PROJESİ GENİŞLİYOR…

Filli Boya’nın, EN 71/3* standardına uygun Vital Grubu ürünlerini ürettikleri mobilyaların boyalarında tercih eden firmaların sayısı gün geçtikçe artıyor. 2009 yılında başlayan Vital Sertifika Projesi kapsamında; İnci Tunçel, Style WOOD, Meltem Bebe, Haidi Bebe, Toy Koleksiyon, Dodo Çocuk Odası, Çocukça Mobilya ve Görkem Bebe ürettikleri mobilyalarda Vital Su Bazlı Mobilya Boya ve Verniklerini kullanarak Vital Sertifikasını almaya hak kazandı. 

Türkiye’nin önde gelen mobilya firmaları tarafından tercih edilen Vital Grubu ürünleri insan sağlığına zararlı katkı maddesi içermeyen yapısı sayesinde mobilyaları sağlıklı kılarken, aileniz özellikle çocuklarınız için güvenli bir ortam sağlıyor.