Bahar Geldi Bahçe Mobilyası Bakımı

Kış mevsiminin soğuk havalarında sıcak evimizde bol bol keyif yaptık. Şimdi sıra, bahçelerimizde açık havayı değerlendirmeye geldi!

Elbette kış mevsiminin soğuk havalarından bahçelerimiz de nasibini aldı. Bahçe mobilyalarımız kirlendi ve yıprandı. Şimdi kışın etkilerini silmek için bahçe mobilyalarımızda ilgilenmemizin zamanı geldi. Biz de bu yazımızda bahçe mobilyası bakımı nasıl yapılır, onu anlattık. Keyifli okumalar!

ahşap mobilyaların bakımı ve temizliği

Ahşap Mobilyaların Bakımı ve Temizliği

Ahşap mobilya modellerinin uzun süre boyunca kullanılabilmeleri için düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekir. Özellikle bahçelerde kullanılan ahşap mobilyalar, hava koşullarının etkisi ile yıpranmaya açıktır. Sadece kış havalarının etkileri değil; güneş ışığı, su ve nem de ahşabı yıpratan unsurlardandır. Bahçenizde kullanacağınız ahşap mobilyalarınız uzun ömürlü olsun istiyorsanız ilk olarak kaliteli ahşaptan üretilmiş olan modelleri seçmeli ve satın alma işleminden sonra da düzenli olarak bakımını yapmalısınız. En kaliteli ahşap mobilya malzemesi, Teak ağacıdır. Mobilya alışverişinizi yaparken, özellikle bu ağaçtan üretilmiş olan modelleri seçebilirsiniz.

Ahşap mobilyalarınıza, hava koşullarına da bağlı olarak yılda 1 ya da 2 kez bakım yapmalısınız. Bahçenize koyacağınız ahşap yemek masasını örnek verelim. Ahşap masa kullanımı son derece keyiflidir. Bu masa, bahçenize sıcak ve samimi bir hava katar. Uzun süreli ve keyifli bir kullanım deneyimi için, periyodik olarak ahşap masa bakımı yapmanız gerekir.

Ahşap Yüzey Bakımı Nasıl Yapılır

ahşap yüzey bakımı nasıl yapılır

Ahşap yüzeylerinizi, pencerelerinizi, kapılarınızı ve bahçe çitlerinizi uzun süre boyunca keyifle kullanmak artık çok kolay! Filli Boya Caparol Universallasur ile ahşaplarınızı korumak son derece zahmetsiz!

Caparol Universallasur ile ahşap yüzeylerinize bakım yapmaya başlamadan önce, yüzeylerin üzerindeki yağı, kiri, eski boya ya da vernik kalıntılarını ve reçineyi temizleyin.

En iyi UV dayanımı ve koruması için Caparol Universallasur uygulamasını 3 kat olarak yapın. Birinci katta ürünü ahşaba iyice yedirin ve sonrasında 2 kere daha uygulayın. Uygulamayı ister püskürtme ile isterseniz de fırça rulo ile yapabilirsiniz.

Caparol Universallasur anında kullanıma hazırdır ve ahşap yüzeylerinize yarı mat parlaklık verir. Ahşaplarınızın doğal dokusunu bozmaz ve su buharı geçirgenliği özelliği ile ahşap yüzeylerinize nefes aldırır.

https://www.youtube.com/watch?v=NL-b1IoxYuQ linkine tıklayarak uygulamanın nasıl yapılacağına dair fikir sahibi olabilirsiniz!

Görseller: acmchome.com

Bilgi Servisi