Banyonuzda Renkleri Kullanmaktan Korkmayın

Banyolarımız kişisel hijyenimizi sağladığımız, rahatladığımız, günün yorgunluğunu üzerimizden attığımız en özel alanlarımızdır. Buna rağmen evimizin diğer odalarına gösterdiğimiz özeni nedense banyolarımıza göstermeyiz. Mutfağımız, oturma odamız ya da yatak odamız için dekorasyona büyük özen gösterirken, banyolarımız dekoratif anlamda en son aklımıza gelen yer olur. Neyse ki, günümüzde bu durum değişiyor. Artık banyo dekorasyonu tasarımcıların en çok özen gösterdiği noktalar arasında yer alıyor.

renkli banyo modelleri

Renkler Banyolarda Nasıl Kullanılmalı?

Artık banyo dekorasyon ürünleri birbirinden farklı çok sayıda modelde üretiliyor. Modern banyo modelleri, dekorasyon dergilerinin sayfalarını süslüyor. Bu yazımızda size banyonuzun dekorasyonu konusunda daha cesur davranabilmeniz için bazı ipuçları vereceğiz. Sizin için bir araya getirdiğimiz önerilerden ilham alarak banyolarınız için birbirinden farklı duvar renkleri seçebilir, iddialı aksesuarlarla banyonuzu tam bir cazibe merkezi haline getirebilirsiniz.

Gri

gri banyo dekorasyonu

Gri, banyolarda sıklıkla kullanılan duvar renklerinden biridir. Banyo, mimarisi itibariyle diğer odalara göre daha az ışık alan bir alandır. Bu nedenle banyonuzda koyu renk dekoratif boya renkleri kullanmanız, bu mekanın olduğundan daha dar görünmesine neden olabilir. Grinin açık bir tonunu tercih edebileceğiniz gibi tek duvarda gri renk kullanabilir ya da gri renkli duvarlarınızı beyaz mobilyalar ve metal aksesuarlarla yumuşatabilirsiniz.

Pembe

pembe banyo dekorasyonu

Pembe, içinde bulunduğu odaya pozitif hisler veren bir renktir. Banyonuzun duvarlarında açık pembe renk kullanarak feminen ve neşeli bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Beyaz renkli mobilyalar ve metal aksesuarlar bu renkte duvarlara çok yakışır.

Mavi

mavi banyo dekorasyonu

Huzur veren renk mavi, rahatlamak için kullandığınız banyonuzu daha keyifli kılar. Duvarlarınızda mavinin açık tonlarını kullanabileceğiniz gibi çivit mavisi ya da kobalt mavisi gibi daha koyu ton boya renkleri ile iddialı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Mobilyalarınızda ve aksesuarlarınızda beyazı ya da çikolata tonlarını kullanabilirsiniz.

Yeşil

yeşil banyo dekorasyonu

Doğanın rengi yeşil, kahverengi ve beyaz ile şık bir atmosfer oluşturur. Turuncu havlular, ahşap aksesuarlar ve renkli çiçekler yeşile boyanmış banyonuza canlı bir görünüm kazandırır. Yeşilin açık tonları kadar koyu tonları da banyo duvarlarında modern bir şıklık yaratır.

Kırmızı

kırmızı banyo dekorasyonu

Kırmızı renkli duvarlar, küçük banyo dekorasyonu için ideal seçim! Kırmızının parlak bir tonunu kullanarak banyonuzda son derece canlı bir dekorasyon deneyimi yaratabilirsiniz. Çerçevesiz aynalar ve metal aksesuarlar bu renkle harika bir uyum sağlar.

Kahverengi

kahverengi banyo dekorasyonu

Şık, otantik ve görkemli bir banyo için en iyi boya rengi kahverengi olacaktır. Beyaz bir lavabo, bronz renkli mobilyalar ve koral rengi çiçekler… Bu renklerle, içinde vakit geçirmeye doyamayacağınız bir banyonuz olacağından şüpheniz olmasın.

Açık Mor

mor banyo dekorasyonu

Eğer banyonuz doğal ışıktan yararlanabiliyorsa, açık mor tonlarındaki duvar renkleri harika bir seçim olacaktır. Açık gri ve beyaz ile harika bir uyum sağlayan bu renkte duvarlar, hafif perdeler ya da incecik tüllerle de çok yakışır.

Evinizde yarattığınız renkli dünyadan banyonuzu soyutlamayın. Filli Boya olarak banyonuzda da renkli ve ahenkli bir atmosfer yaratmak için durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Şimdi Renxmatik İç Cephe Renk Kartelası’na göz atın ve cesur bir karar alarak banyonuz için iddialı bir renk seçin!

Görseller: elledecor.com, housebeautiful.com, techneuroti.com, house-interior.net

Bilgi Servisi