Bebek Odalarında Renk Kullanımı

Bebekler ilk doğduklarında sadece siyah, beyaz ve gri renkleri seçebilirler. Bebeğinizin odasının huzurlu bir yer olmasını istersiniz. Renk etkisi görüşlerine göre bebek odaları için en iyi renkler mavi, yeşil, pembe gibi daha yumuşak tonlardır. Çünkü bebeğinizin gözleri bu renkleri kolaylıkla algılayabilir. Kırmızı ise bebeğiniz için akıl karıştırıcı bir renk olacaktır. Bebeğinizin gözlerinin de rahatsız olmaması için kırmızı rengi seçmemenizi öneririz.

duvar renkleri

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebeğinizin odası için bir hikaye yaratmak isterseniz; bir çocuk kitabından, filminden ya da çizgi filminden esinlenebilirsiniz. Sevilen çocuk kahramanlarının yer alacağı bir bebek odası dekorasyonu, çocuğunuzun büyüdükçe odasında kendisini daha mutlu hissetmesini sağlar. Renk etkisi uyarınca bu keyifli dekorasyonla birlikte pastel duvar renklerine yönelebilirsiniz.

duvar renkleri

Bebek Odası Renkleri

Eğer bebeğinizin odasına renk seçerken doğumu beklemek istiyorsanız, nötr duvar renklerini tercih edebilirsiniz. Üstelik nötr duvarlar, çocuğunuzun büyürken de kullanabileceği renklerdir. Renk etkisi de bebekler için nötr tonları destekler. Nötr tonlar tüm dekoratif aksesuarlarla, geleneksel ya da modern mobilyalarla iyi bir beraberlik meydana getirir. Yumurta mavisi, adaçayı yeşili ve altın sarısı da bebek odası için tercih edebileceğiniz renklerdendir. Ayrıca yatıştırıcı ve ferah bir oda için her zaman beyaz renk kullanabilirsiniz. Beyaz, geleneksel tarzdaki mobilyalara ve şirin bebek yataklarına çok yakışır. Renk etkisi, beyazın da bebekler için doğru bir renk olduğunu ortaya koyar. Seçtiğiniz renkten daha açık tonları bebek odasının tavanında kullanabilirsiniz.

Duvar renkleri, bebeğinizin odasını tasarlamanın eğlenceli bir bölümüdür. Basit renk blokları, hayvanlar, ağaçlar veya çiçekler kullanarak da bu odayı daha sevimli bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca dekorasyonda neşeli bir görünüm oluşturmak için tamamlayıcı renkleri bir araya getirebilir veya gruplayabilirsiniz.

Bebek odaları için renk seçimiyle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz, Filli Boya Renk Etkisi sayfasını ziyaret edebilirsiniz: http://renketkisi.com/bebek-cocuk-genc-odalarinda-renk-kullanimi.html

Bilgi Servisi