Beklenmedik Renk Kombinasyonları İle İddialı Evler

Ev dekorasyonu söz konusu olduğunda genellikle güvenli seçimlere yöneliriz. Birbiriyle mükemmel uyum sağlayan renkleri tercih eder, nötr tonlardan olabildiğince vazgeçmemeye çalışırız. Oysa hiç tahmin edemediğimiz bazı renkler, karşı konulmaz kombinasyonlar yaratabilir. Bu yazımızda daha önce muhtemelen denememiş olduğunuz ve denediğinizde hayran kalacağınız bazı renk kombinasyonlarını sizin için bir araya getirdik. Bu renklerden ilham alarak siz de evinizi iddialı ve çarpıcı bir mekan haline getirebilirsiniz.

mavi kırmızı uyumu

Parlak Mavi ve Derin Kırmızı

Renklerin hayranı olmamak elde değil! Parlak ve doymuş maviler okyanus tonlarını evlere taşıyarak size sınırsız sakinlik vaat ediyor. Turkuaz ise odanıza ruhani bir hava getiriyor. Bu mavi tonlarının arasına ekleyeceğiniz küçük bir kırmızı dokunuş, geleneksel yaz renklerinden daha iddialı bir görünüm sunarken, tüm yıl kullanabileceğiniz harika bir renk kombinasyonu ortaya koyuyor. Duvarlarınızda Filil boya Renxmatik iç cephe kartelasından turkuaz tonlarda Irmak 165, Yudum 105 veya Yudum 165 renklerinden birini kullanabilirsiniz.

mor sarı gri uyumu

Mor, Gri ve Sarı

Bu renklerin kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta dengeyi korumaktır. Gri duvar renkleri, dekoratif aksesuarlarınızda canlı renkleri kullanabilmenize imkan tanır. Gri duvarların nötr tonlarını, mor bir yatak başlığı ve sarı bir komodin ile çok daha dinamik ve uyumlu bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Gri duvarlar için Filli Boya iç cephe kartelasından Kristal Kuvars, Taş Bahçe veya Avlu renkleri tercihiniz olabilir.

lavanta turkuaz uyumu

Lavanta ve Turkuaz

Oldukça meşgul olduğunuz bir odada bu renklerin rahatlatıcı etkisinden yararlanarak sakin bir ruh haline bürünebilir ve çok daha verimli bir şekilde çalışabilirsiniz. Yumuşak lavanta rengi ile solgun turkuaz feminen bir enerji yaratır. Lavanta rengi ile turkuaz bir araya geldiğinde sakinleştirici bir etki yaratır çünkü renk çemberinde hemen yan yandırlar. Bunlara “benzer renkler” denir. Benzer renkler doğal olarak birbirlerine yakışırlar.

nötr neon renkler

Nötr Tonlar ve Neon Renkler

Nötr tonda boyanmış duvarlar ve neon renklerde döşenmiş mobilyalar… Nötr duvar renkleri, mobilya rengi seçeneklerinizde çok daha özgür davranabilmenizi sağlar. Klasik ve zarif nötr boya tonlarını, parlak ve canlı sarılarla, morlarla ya da pembelerle bir arada kullanarak çarpıcı bir görünüm yaratabilirsiniz. Filli Boya iç cephe kartelasından Aydan, Deniz Tuzu ve Kum Beyazı renkleri duvarlarınız için tercih edebileceğiniz nötr renkler arasında.

yeşil kayısı rengi uyumu

Yumuşak Kayısı Rengi ve Açık Yeşil

Etrafınızdaki alanı yumuşak tonlarla boyayın ve içine parlak elektrik tonları katmaktan çekinmeyin. Açık kayısı renginde duvar boyası ile açık yeşil renkte mobilyalar renkli ev dekorasyon fikirleri için harika bir seçim olacak. Gözleriniz için heyecan verici bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız mobilyalarız için kadife kumaşlar tercih edebilirsiniz.

mor sarı uyumu

Parlak Sarı ve Derin Mor

Bu beklenmedik renk kombinasyonu, ihtişamlı odalar için harika bir seçim. Özellikle yemek odalarınızda parlak sarı ve derin mor birlikteliğinden yararlanabilirsiniz. İpek perdeler ve bol miktarda doğal ışık kullanımı, odanızın karanlık görünmesini engelleyecektir.

Evlerinizin duvarlarını mükemmel renklerle güzelleştirmek için vakit kaybetmeyin. Şimdi tek tıkla Filli Boya Renxmatik İç Cephe Renk Kartelası’na göz atarak eviniz için ipeksi mat dokusuyla AlpinaSilan ürününe karar verebilir, sizin için bir araya getirdiğimiz benzersiz renk kombinasyonlarından ilham alarak mobilya seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Görseller: housebeautiful.com, industrystandarddesign.com, ofdesign.net

Bilgi Servisi