Boya Çeşitleri Arasındaki Farklar

Doğru duvar renkleri, evlerin görünümünü baştan aşağı değiştirir. Güzel bir renk harmonisi, evin dekorasyonunda göz alıcı bir güzellik yaratır. Bununla birlikte dekoratif şıklık için sadece duvar rengini seçmek yeterli değildir. Dekoratif boya çeşitleri içerisinde doğru tercihi yapmak, evin şık bir görünüme bürünmesinde hayati önem taşır.

Evler İçin Farklı Boya Çeşitleri

dekoratif boya

Evlerde kullanılabilecek çok sayıda farklı boya çeşidi mevcut. Bu çeşitlerden ilki ve en çok bilineni mat boyadır. Mat boya, iç cephe duvarları için en doğru seçimdir. Mat boya ile boyanmış duvarlara kolaylıkla rötuş yapılabilir. Ayrıca süper dayanıklı türleri de vardır. Bu boya çeşidi, evlerin sık kullanılan alanlarında rahatlıkla tercih edilebilir. Hem klasik hem de modern görünüm için mat boya çeşitleri tercih edilebilir. Mat boyanın sık tercih edilen bir türü, bu bazlı özel mat boyadır. Bu boya türü neme dayanıklı olması ile öne çıkar ve bu özelliği onu banyo ve mutfak duvarları için kullanışlı kılar. Su bazlı mat boya da rötuş yapmak için elverişli bir yapıya sahiptir.

Parlak boya çeşitleri de evlerde sıklıkla kullanılan ürünler arasındadır. Hafif parlak boya, adından da anlaşılabileceği gibi duvarlara sade ve şık bir görünüm kazandırır. Parlak boyalar daha çok ahşap ve metal yüzeyler için uygunken, çok parlak boyalar da ayna gibi bir yüzey sağlayarak genellikle iç mekan projelerinde kullanılır. Çok parlak boyalar aynı zamanda ahşap yüzeylere de şık bir görünüm kazandırır.

Evlerde kullanılacak boya çeşitleri, kişisel zevklere ve evin dekoratif görünümüne göre farklılık gösterir. Eviniz için en iyi boya türünün hangisi olduğuna karar vermek ve binlerce renk içerisinden en çok beğendiğiniz renge karar vermek için şimdi size en yakın Filli Boya Renxmatik Bayii’ne gidebilirsiniz.

Bilgi Servisi