Boya Türleri

Çoğumuz evde bir değişiklik yapmak istediğimizde işe duvar renginden başlarız. Peki, duvarınız için seçtiğiniz boyanın sağlığınızı nasıl etkileyeceğini ve duvarın yapısına ne kadar uyum sağlayabileceğini hiç düşündünüz mü? Gelin, evinizde kullanabileceğiniz boya türlerini yakından inceleyelim.

Subazlı boya

Dış etkenlere karşı oldukça dirençli olan akrilik boya kokuya karşı duyarlılığı olanlar için de oldukça kullanışlı. Üstelik bu boyalar çok kısa sürede kuruduğu için zamandan tasarruf etmenizi de sağlıyor. Sadece nemli bir bezle kolayca temizlenen bir yüzey istiyorsanız su bazlı boyaları kullanın.

Plastik boya

İç cephede en çok kullanılan boya türü olan plastik boyanın uygulanması oldukça kolay ve maliyeti çok düşük.

İpeksi Mat Boya

Çabuk kuruyan ve dayanıklı bu boyanın lekeleri kapama gücü oldukça yüksek. Gün ışığını yansıttığı için mekânı daha büyük ve aydınlık gösteren bu boya, zarif ve asil bir hava da katıyor. İpeksi mat boyanın kolay temizlendiğini ve sağlıklı olduğunu da hatırlatalım.

Yağlı boya

Yapışma oranı ve örtme gücü yüksek olan bu boya yüzeyleri koruyor ve parlaklık veriyor. Duvarınızda temiz ve pürüzsüz bir görünüm istiyorsanız yağlı boya tercih edebilirsiniz.

Dış cephe boyası

Zorlu hava koşullarına karşı dayanıklı dış cephe boyaları evinizin dış yüzeyini koruyan, örtücü bir tabaka oluşturuyor.
Hizmetlerinize, kampanyalarınıza, ürünlerinize ve yeniliklerinize yönelik bilgilendirmelerin yapılması amacıyla bildirdiğim e-posta adresime
BETEK BOYA VE KİMYA SAN A.Ş. tarafından e-posta ve bülten gönderilmesini

ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM
Lütfen geçerli bir email adresi giriniz.

TAMAM