Dekorasyon Stilleri

 

Modern Stil

Çağın ruhunu yakalamak istiyorsanız evinizi modern tarzda dekore edebilirsiniz. Modern tarzdaki dekorasyon kimilerine soğuk ve minimalist gelse de birçokları bu stili rahat ve dinlendirici buluyor. Göz yormayan ve karmaşadan uzak yapısı sayesinde yoğun iş yaşamı olan insanlar bu tarzı tercih ediyor. Genellikle ofisler, mağazalar, loftlar ve evlere uyan bu stil, yeni yapılara da oldukça yakışıyor.

Modern stilde mobilyalar düz ve geometrik hatlara sahip. Siyah ve beyaz tonlarında ya da nötr renkler mobilyalarda çok tercih ediliyor. Pamuklu, keten, yün ve ipek gibi konforlu kumaşlar bu stilin vazgeçilmezi. Bu tarz evlerin zemininde en sık karşılaştığımız şeyler balıksırtı ahşap döşeme ve geometrik desenli halılar. Duvarlarda genellikle nötr renkler kullanılıyor. Parlak ve göz alıcı renkte detaylar ve koyu renk aksesuarlarla bu tarz tamamlanıyor.

Geleneksel Stil

Klasikten vazgeçmeyenler evlerinde geleneksel stili tercih ediyor. Bu stilde klasik mobilyalar süsle sadenin buluşmasını en uyumlu şekilde yansıtır, aksesuarları göz doldururken kalabalık bir görüntü oluşturmaz. Kumaşlarda çiçek deseni, pötikare ve çizgili desenler göze çarparken malzemesi genellikle mat ve rahattır. Kullanılan renklerde çok fazla kontrast olmaz, genellikle orta tonların kombinasyonu görülür.

Country Stil

Sadece iç mekân tarzıyla kendinizi kırsal hayatın doğallığında gibi hissetmek isterseniz counrty stil tam size göre. Sıcak ve samimi bu stil evlere oldukça davetkâr ve otantik bir görünüm kazandırır. Bu zarif ve samimi havayı veren en önemli etken de bütün malzemelerin doğal olması. Bu stilde evler el işçiliğinin en güzel örnekleriyle donatılır. El oyması ve ham ahşap mobilyalar, ferforje aydınlatmalar ve kil aksesuarlar country stilin vazgeçilmez parçaları. Bu evlerin en çok göze çarpan ögelerinin başında da şömine geliyor.

Vintage Stil

Vintage stili eski eşyaların evde yeniden hayat bulmasıyla oluşuyor. Bir eşyanın vintage sayılabilmesi için ne kadar eski olması gerektiği konusunda tartışmalar olsa da, çoğu insan bundan 20-99 yıl önceki eşyaları vintage olarak tanımlıyor. Eve nostalji esintileri getiren bu stil babaannenizin işlemeli ipek masa örtüsünü de, annenizin çiçek desenli abajurunu da kapsıyor. Bu stilde ahşap oyma konsollar ve kanepeler, ferforje çerçeveler ve aydınlatmalar kullanabileceğiniz gibi kendin yap projeleriyle eski eşyalara bambaşka alanlarda hayat verebilirsiniz. Örneğin eski çeyiz sandığından orta sehpa, eski vitrinden kitaplık ve eski zigondan komodin yapabilirsiniz. Beyazın birbirinden farklı tonlarını pembe, mavi, yeşil ve toprak tonlarıyla kombinleyerek bu stilin renklerini evinize getirebilirsiniz.

Akdeniz Stili

Akdeniz ülkelerinin geleneksel iç mimarisinden esinlenen bu stil, eve ferah ve sıcak bir hava getiriyor. Bu stilde konfor, doğallık ve aydınlık kadar klasik ve şaşalı bir görünüm de önemli. Bol güneş alan evlerden ilham aldığı için Akdeniz stilinde açık renkler hâkim. Güneş sarısını, kiremit kırmızısını ve deniz mavisini de Akdeniz stilinde sıkça görüyoruz. Bunlara ahşabın doğal tonları ve ferforjenin iddialı siyahı da eşlik ediyor. Ağır ve kıvrımlı klasik mobilyalar da Akdeniz evlerinde çok karşımıza çıkıyor. El işçiliğinin en güzel örneklerinden seçilen aksesuarlarda da genellikle kil ve seramik gibi doğal malzemeler tercih ediliyor.

Etnik Stil

Etnik stil Türk, Fas, Hint, Meksika ve Amerikan yerlileri kültürlerinin izlerini taşıyor. El işi ve otantik ürünlerin kullanıldığı bu stilde her bir ürünün orijinal ve eşsiz olması gözetiliyor. El dokuması kilimler, hayvan figürlü resimler, oyma heykelcikler, şal desenli örtüler, saçaklı perdeler, tüylü ve hasır aksesuarlar bu stilin vazgeçilmezleri. Etnik stilin hâkim olduğu evlerde tam bir renk cümbüşü karşımıza çıkıyor. Doğal, samimi ve sade bir ev ama göz dolduran tasarımlar istiyorsanız bu stil tam size göre.

Romantik Stil

Romantik bir ortam için gözünüzde ne canlanıyorsa bu stilde hepsi var. Çiçek desenleri, mumlar, aynalar, pastel renkler ve dantel işlemeler evinizi romantik stille buluşturuyor. Bu stilin renk paletinde pembe tonlarının yanında açık mavi, mor tonları, bej, krem ve gri de görüyoruz. Zarif ve göz alıcı romantik stil sadece bir odada uygulamak için ideal. Eski ve yeni eşyaların birlikte kullanıldığı bu stilde oymalı beyaz mobilyalar, işlemeli beyaz tüller ve soft renklerde aksesuarlar dikkat çekiyor.

Hizmetlerinize, kampanyalarınıza, ürünlerinize ve yeniliklerinize yönelik bilgilendirmelerin yapılması amacıyla bildirdiğim e-posta adresime
BETEK BOYA VE KİMYA SAN A.Ş. tarafından e-posta ve bülten gönderilmesini

ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM
Lütfen geçerli bir email adresi giriniz.

TAMAM