Dış Cephesi Rengerank Binalar

Bir sokakta gezerken gördüğümüz renkli binalar günümüzü güzelleştirir. Renkli bina tasarımları, son dönemlerde sosyal medyada da en çok ilgi gören konuların arasında yer alıyor. Renkli binaları arayıp bulmak adeta bir define avını andırıyor. Pek çok kişi, yaşadığı şehirlerde böyle binaların olduğundan bile habersiz. Biz de bu yazımızda dünyanın dört bir yanından en renkli binaları sizin için bir araya getirdik.

Galeria Pagé, São Paulo, Brezilya

Bu renkli bina, , São Paulo’daki ilk alışveriş merkezi olarak kabul ediliyor. Galeria Pagé, etrafındaki gri atmosferin ortasında tüm dikkatleri üzerinde topluyor. Gerçekten de alışveriş bundan daha renkli olamazdı!

Carabanchel Binası, Madrid

Bu bina adeta üst üste konulmuş dev Lego tuğlalarını anımsatıyor. Lego benzeri bu görünümü oluşturmak için 16 farklı renk paneli kullanılmış. Sadece çocukların değil, yetişkinlerin de hayranlık duyduğu bir bina olduğundan hiç şüphemiz yok.

Sugamo Shinkin Banka Binası, Tokyo

İnanmayabilirsiniz ama görselde gördüğünüz renkli bina, gerçekten de bir bankaya ait. Japonya’da bulunan bu banka binasında gökkuşağı gibi yan yana gelmiş 12 kat renk var. Bu katmanlar, sıcak bir atmosfer yaratmak için geceleri aydınlatılıyor. Bu bankanın şahane bina renkleri, insanda her gün ATM’ye gitme isteği yaratıyor!

Pacific Design Center, Hollywood, CA

Eğlencenin evi olan Hollywood, renkli mimari söz konusu olduğunda da göz kamaştırıcı tasarımlara sahip. Burada mavi, yeşil ve kırmızı renklerinde üç bina kullanılıyor. Kırmızı bina ofis, yeşil bina sinema ve konferans merkezi, mavi bina ise showroom ve ofis alanlarını içerisinde barındırıyor. Buradaki yapıların dış cephe boya renkleri birbirleriyle son derece uyumlu.

Konut Binası, Arnavutluk

Muhteşem renkler ve geometrik desenler, bu binanın üzerinde harikalar yaratmış. Arnavutluk’un bu mahallesinin sakinleri asla sıkıcı bir çevreden şikayet edemezler!

Desigual Advertisement, New York

Desigual, Barselona’da bulunan, yenilikçi grafiti sanatıyla ve canlı renk sıçramalarıyla tanınan bir moda markası. Bu İspanyol markası New York’a adım attığında, sanatını da beraberinde getirmiş. Desigual binası, caddeleri kilometreler boyunca aydınlatıyor.

Book Shelf, Perm, Rusya

Rusya’da bulunan bu bina, ilk bakışta bir kütüphane olduğunu düşündürüyor. Fakat aslında burası bir konut kompleksi. Tüm kütüphanelerin böyle görünmesi gerektiğini düşünmeden edemiyoruz!

The Saguaro Hotel, Palm Springs, CA

Saguaro, güney batının canlı ruhu şerefine inşa edildi. Renk seçimleri ise özellikle otelde konaklayan misafirler tarafından büyük bir coşkuyla alkışlanıyor. Binanın üzerindeki renk tonları, çölün yerli çiçeklerini yansıtıyor. Dış cephede uyumlu renkler, tatil yapanların bu butik otele adım atar atmaz renk terapisi ile kendilerini dinlenmiş hissetmelerini sağlıyor.

Hotel, Pattaya, Tayland

Pattaya, Tayland Körfezi’nin doğu kıyısında yer alan turistik bir beldedir. Her yıl milyonlarca turist bu küçük kıyı kasabasına tatile gelir. Bunun bir nedeni de tüm kasabaya egzotik bir titreşim yayan renkli evlerle ve otellerle dolu güzel şehir manzarasıdır. Bu otel, Pattaya’nın renkli binalarından yalnızca bir tanesi.

Neal’s Yard, Londra

Londra’da bulunan Neal’s Yard, dünyadaki en şirin sokak görüntülerinden birini sunuyor. Bu küçük bina, adeta bir öykü kitabından çıkmış gibi görünüyor.

Dış Cephe Boya Renkleri Filli Boya’dan

İçinde bulunduğumuz mevsim, binanızın dış cephesini boyatmak için ideal. Siz de bu yaz binanızın dış cephesini yenilemek ve bu sırada en iyi boya deneyiminden yararlanmak isterseniz şimdi Filli Boya dış cephe düz boyalarından AmphiBolin serisi renklerine göz atın!

Görseller: brit.co

Bilgi Servisi