Duvarlarda Metalik Dokular

Evinizde gerçekten göz kamaştırıcı ve çarpıcı bir dekorasyon yaratmak mı istiyorsunuz? Duvarlarınızda yumuşak bir metalik boya kullandığınızda bu etkiyi kolayca yaratabilirsiniz. Eğer tüm duvarlarınızda metalik duvar boyası kullanmak sizin için fazla iddialı bir seçimse, yalnızca bir duvarınızda bu boyayı kullanarak etkiyi hafifletebilirsiniz. Tek duvarda metalik boya kullanmak, odanızda muhteşem bir vurgu yaratmak için harika bir yoldur. Hafifçe parlayan görünüm, odanıza çağdaş ve modern bir hava kazandırır.

Metalik duvar boyaları, her ışık vurduğunda ışıl ışıl bir görünüme sahip olur. Uygulama ise standart boya tekniği ile aynı şekilde yapılır. Günümüzde metalik duvar boyaları su bazlı olarak üretildikleri için sağlığa zararlı değildirler. Duvarlarda, dolaplarda, mobilyalarda ve ön kapılarda kullanılabilirler.

Metalik Duvar Boyaları Nasıl Uygulanır?

metalik duvar boyaları

Metalik duvar boyası renkleri odalara derinlik katar. Boyanın uygulaması standart boya uygulamasından daha farklı değildir. Yalnızca metalik boyalarda çizgiler daha belirgin olabilir. Boya ustasının uygulama sırasında bu durumu göz önüne alması gerekir. Metalik boyaların kuruma süresi daha uzundur. Bu da yapılan hataları telafi edebilmek için daha fazla zamana sahip olmanızı sağlar. Geniş ve düz bir boya fırçası metalik boya uygulaması için idealdir.

Metalik Boyalar Hangi Odalarda Kullanılabilir?

Metalik boyaların nerelerde güzel duracağını düşünüyor olmalısınız. Sizin için birkaç öneride bulunabiliriz.

Çocuk odaları metalik boyaları kullanmak için harika yerlerdir. Mesela uzay temasında bir çocuk odası dekorasyonu yaparak metal duvarları bu dekorun içinde kullanabilirsiniz. Yemek odası, banyo, yatak odası ve ayrıca bazı mobilyalar metalik boya kullanmak için mükemmeldir.

Metalik boya mükemmel ve bazen de biraz ezici olabilir. Eğer tüm odada bu boyayı kullanmayı düşünüyorsanız, başlangıcı tek bir duvarla yapın deriz. Duvarda boyanın nasıl durduğunu görerek hata payınızı da azaltabilirsiniz. En iyi boya uygulamasını yapmak için doğru rengi seçmeli ve uygulamasını temkinli bir şekilde yapmalısınız.

Muhteşem Metalik Boya Uygulamaları

Muhteşem bir metalik boya uygulaması istiyorsanız, en kaliteli boyayı seçmelisiniz. Dekoratif boya denildiğinde akla gelen ilk marka olan Filli Boya olarak size Alpina Style® Kumlu Metalik Doku’yu sunuyoruz.

Alpina Style® Kumlu Metalik Doku su bazlıdır ve içerisinde parlak görünüm veren kumlu tanecikler vardır. Uygulaması kolaydır ve göz alıcı bir görünüm yaratır.

Bilgi Servisi