Evinizde Hemen Deneyebileceğiniz 5 Boya Rengi Önerisi

Duvar renkleri seçerken, kartelada yer alan renk seçeneklerini daraltmak biraz zor olabilir. Seçim esnasında karşınıza yüzlerce renk seçeneği çıkar ve mükemmel rengi bulmak zorlaşır. Seçiminizi kolaylaştırmak için bu sezonun en çok öne çıkan renk tonlarından bazılarını bir araya getirdik. Bu yazımızı bir kılavuz olarak kullanarak, evinizin duvarlarında modern ve sofistike bir görünüm yaratabilirsiniz.

Antik Yunan Mavi Tonları

İçinde bulunduğumuz dönemde tasarımcılar Antik Yunan çağrışımlı mavi tonlarına akın ediyorlar. Bu renk tonu aslında 2015 yılından beri tasarım trendleri arasında bulunuyordu ancak günümüzde daha yoğun olarak kullanılmaya başlandı. Antik Yunan mavi tonlarının denizde geçirilen keyifli tatil anılarını simgelediği için ev sahipleri tarafından bu kadar büyük bir beğeniyle karşılandığı düşünülüyor.

Antik Yunan mavisi duvar renkleri serin ve sakinleştirici bir etki yapıyor. Kendinizi Akdeniz’e taşınmış gibi hissetmek istiyorsanız odanızın tüm duvarlarını bu tonda boyayabilirsiniz. Bu görüntü sizin için fazlasıyla iddialıysa, tek bir duvarı ya da mutfak dolaplarınızı veya mobilyalarınızı bu renge boyayabilirsiniz.

Nötr Grileri Kucaklayın

Bu yıl nötr boya renkleri arasında en çok tercih edileni gri. Sade bir renk olan gri, iç mekanlara zarif bir görünüm kazandırıyor ve odaların tasarımını daha şık ve davetkar kılıyor.

Evinizde gri rengi kullanmaya karar verdiğinizde renk tonu seçimi devreye girer. Açık gri, iç mekanınıza daha sıcak bir his veriri. Bu nedenle açık griyi yatak odasında ya da oturma odasında kullanmak daha doğru olur. Koyu grilerin görsel etkisi daha yüksektir. Tam bir sanat eseri gibi dekore etmek istediğiniz odalarınızda koyu gri dekoratif boya seçeneğini kullanabilirsiniz.

Mercan Rengi Konfor

Mercanlar, bu sezonun nötr renklere olan ilgisini dengeliyor ve olgun dekorasyon görünümüne biraz dinamizm katıyor. Mercan rengi duvar ya da aksesuarların, çevrelerinde yer alan dekoratif öğelerle birlikte denge içerisinde kullanılması gerekir. Gözlerinizin yorulmaması için mercanla birlikte kullanmak için nötr tonları içeren bir renk paleti seçin ya da renk vurgusuna ihtiyacı olan herhangi bir alanı canlandırmak için aksanlı bir duvarda mercan kullanın.

Zeytin Yeşiline Bir Şans Verin

Kişilik sahibi bir oda dekorasyonuna sahip olmak için zeytin yeşili duvar renkleri tercih edebilirsiniz. Bu renk size nane tonları ile koyu yeşiller arasında orta bir zemin sunar. Zeytin yeşili gözü yormaz ve genel tasarıma katkıda bulunan besleyici bir his sağlar. Zeytin yeşilinin doğayla olan bağlantısı yadsınamaz. Bu yüzden dekorasyonunuzda diğer doğal tonlara da yer verdiğinizden emin olun. Ahşap ve taş gibi doğal unsurları, ayrıca doğal ışığı bol miktarda kullanın. Bu renk, koridorlar için de harika bir seçenektir.

Mürdüm Eriği Şıklığı

Erik moru, evine lüks bir dokunuş getirmek isteyenler için ideal seçenektir. Evinize düşük maliyetle lüks bir görünüm kazandırmak için mor erik tonlarından yaralanabilirsiniz.

Moru kullandığınız oda son derece önemlidir. Bu rengin kendini en güzel göstereceği iç mekanlar yemek odaları ve resmi oturma odalarıdır. Bununla birlikte alanın boyutunun da dikkate alınması gerekir. Mor oldukça güçlü bir seçim olduğundan, rengin ezici görünmeyeceği daha küçük bir odada kullanmanız daha doğru olacaktır.

Sizin için bir araya getirdiğimiz renk tonlarını, bir sonraki boya projenize dahil etmek için Filli Boya Renxmatik Renklendirme sisteminden destek alabilirsiniz. En iyi boya deneyimini yaşamanız için yıllardır durmaksızın çalışan Filli Boya, Renxmatik sistemi ile size beğendiğiniz renge ulaşma olanağı sunuyor. Renklendirme makinelerinden size özel üretilen ürünler, odanıza kişilik katmanızı sağlıyor. Üstelik bu sistemle üretilen tüm ürünler, fabrika ürünleri ile aynı kalite değerlerine sahip.

Boya fiyatları ile ilgili bilgi almak için ise adresinize en yakın Filli Boya Renxmatik Bayii’ne gidebilirsiniz.

Görseller: freshome.com

Bilgi Servisi