Filli Boya Su Yalıtım Ürünleri

Yaşamımızın şifa kaynağı olan su, kimi zamanlarda konforumuzu azaltan bir etken olabilir. Binalarımıza ve evlerimize zarar veren faktörlerin başında da su ve nem gelir. Yağmur, kar gibi doğa olayları, toprağın nemi ve binamızın yapıldığı zemindeki yeraltı suları evimize sızarak tatsız olaylar yaşamamıza neden olabilir. Bu noktada su yalıtımı devreye girer.

Su Yalıtımı Nedir?

su yalıtımı

Evimizdeki konforu ve binalarımızın sağlamlığını tehdit eden sudan korunmak amacıyla yapılan işleme su yalıtımı adı verilir.

Binalarımıza nüfuz eden sular, taşıyıcı kısımların taşıma kapasitesinin düşmesine ve binamızın yapımında kullanılan demirlerin paslanmasına neden olur. Su aynı zamanda betonları da çürütür ve çatlatır. Su yalıtımı yaptırarak öncelikle binaların sağlamlığı garanti altına alınır. Bununla birlikte su yalıtımı sayesinde evlerimizde bakteri ve küf oluşumunun da önüne geçilmiş olur. Su yalıtımı, evlerin konforlu bir yaşam alanı haline gelmesini sağlar.

Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Su yalıtımı binalarımızda suyun girişinin mümkün olduğu yerlere yapılır. Bu yerlere örnek olarak temeller, çatılar, toprak ile temas eden duvarlar, banyolar ve zemine oturan döşemeler verilebilir. Su yalıtımının dış mekanlarda da uygulanması gerekebilir. Suni göletler, su havuzları ve havuzlar gibi suyun içerisinde kalmasını istediğiniz yapılara da su yalıtımı yaptırabilirsiniz.

Su yalıtımı, bahsedilen alanlara su geçirmeyen malzemelerin uygulanması ile yapılır. Su yalıtım ürünleri uygulanan bu alanlar, binaya suyun nüfuz etmesini engeller. Binaya nüfuz edemeyen su; yağmur suyu boruları ve süzgeçler aracılığı ile binanızdan uzaklaştırılır.

Filli Boya Su Yalıtım Ürünleri

Isı yalıtımında sunduğu kaliteli hizmet ile sektöre yön vermekte olan Filli Boya, su yalıtımı konusunda da sizlere geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Akrilik esaslı sürme su yalıtımı ürünleri, bitüm esaslı sürme su yalıtımı ürünleri, çimento esaslı sürme su yalıtımı ürünleri, hazır harçlar, harç katkıları, fayans yapıştırıcılar ve derz dolgular; Filli Boya Su Yalıtım Ürünleri içerisinde yer alıyor.

Bilgi Servisi