Filli Boya Turkuaz Koleksiyonu - Selçuklu Turkuazları

Filli Boya Turkuaz Koleksiyonu, sizi tarihle iç içe geçmiş bir serüvene çağırıyor. Binlerce yıllık Türk geleneğini içinde yaşatan turkuaz tonları; Selçuklu Turkuazları, Osmanlı Turkuazları ve Günümüz Turkuazları olarak evlerimize geliyor. Bu renklerin her biri sahip olduğumuz kadim gelenekleri ve değerleri yaşamımıza getirerek bizlere değerli, anlamlı, enerjik, umut ve ilham dolu bir deneyim sunuyor.

Turkuaz Selçuklu

Turkuaz Selçuklu

Anadolu’nun en eski Selçuklu anıtları ve sanat eserlerinde lacivert ile turkuaz renkleri öne çıkar. Bu renklerle bezenmiş eserlerin her biri, hayranlık uyandırıcıdır. Anadolu tarihine ışık tutan ve turkuazın her tonunun görülebileceği bu eserler, 12 ve 13. yüzyılların Konya, Beyşehir, Akşehir, Afyon, Ankara, Kayseri, Niğde, Amasya, Sivas, Malatya ve Alanya gibi merkezlerine de ışık tutar. Filli Boya Turkuaz Koleksiyonu içerisinde yer alan Selçuklu Turkuazları Renk Grubu, geçmişin enerjisini evlerimize getirmektedir.

Selçuklu Turkuazları

Selçuklu Turkuazları Renk Grubu

Selçuklu Turkuazları Renk Grubu içerisinde öyle hikayeler var ki, her biri geçmişten günümüze unutulmayan eserlerin enerjisini evlerimize getiriyor. Bu renk grubunu oluşturan tonların esinlendiği noktalar, ünü ülkemiz sınırlarını aşmış olan mimari eserlerden, motiflerden ve çinilerden oluşuyor.

Kartal Sultan, Efsun, Çift Kuş, Buhara Turkuazı, Semerkant Turkuazı gibi isimlerle adlandırılan Selçuklu Turkuazları Renk Grubu, medeniyetimizin unutulmaz değerleri ile yeniden bir araya gelmemizi sağlıyor. Dolu dolu renkler ve parlak tonlar, bizlere ilham vererek evlerimizi güzelleştiriyor.

Bilgi Servisi