Her Odada Farklı Duvar Rengi Mümkün Mü?

Uzun bir erteleme sürecinden sonra nihayet bu yaz evinize boya badana yaptırmaya karar verdiniz. Ancak tüm evinizi boyatmak istiyorsunuz ve odalarınızın birinin duvar rengine bir türlü karar veremiyorsunuz. Bir oda için bile renk seçmek bu kadar zorsa, tüm evinizi nasıl boyatacaksınız?

Bütün evinizi boyatmayı düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre! Sizin için hazırladığımız önerilerden ilham alarak siz de evinizin her bir odası için doğru rengi kolaylıkla seçebilirsiniz.

Hangi Odayı Ne Renge Boyamalıyız?

  • Evinizde bir tur atın ve hangi odadan hangi odanın rahatlıkla görülebildiğini not edin. Bitişik odalar ev renk planınızın temelini oluşturacak.
  • İlk önce evin en merkezi ve büyük odası için renk seçerek başlayın. Büyük ihtimalle bu oturma odanız ve mutfağınız olacaktır. Burası tüm ev paletinizin üzerinde çalışmaya başlamak için harika bir yerdir. Eğer renklerin sizi etkileme özelliği varsa ana oda için nötr tonları seçin. Böylelikle diğer odaların duvar renkleri daha kolay seçilir. Bu arada beyaz, en risksiz seçenektir.
  • İşe en cesur renk tonu ile boya yapmak istediğiniz oda ile de başlayabilirsiniz. Renkleri seviyorsanız ve her odanızı farklı renge boyamak istiyorsanız, önce kullanacağınız en cesur renge karar verin. Sonraki odalar içinse daha yumuşak tonları seçin. Her odada cesur bir renk kullanmak fazlaca risk taşır, buna dikkat edin.
  • Dekoratif boya tercihlerinizde aynı paleti kullanın. İlk odanız için renk tercihi yaptığınızda, bitişik odalar için aynı rengin tonlarını seçmek işinizi kolaylaştırır. Bu yöntemin güzelliği, odalarınız için seçtiğiniz renklerin birlikte güzel duracağından emin olmanızdır. Örneğin bir odanız için canlı bir sarı tonu seçtiyseniz, bir sonraki odada pastel sarı boya ile devam edebilirsiniz.
  • Doğada birlikte güzel uyum sağlayan renkler, evinizde de aynı etkiyi yaratır. Bitişik odalarda mavinin ve yeşilin pastel tonlarını kullanarak son derece dekoratif bir görünüm yaratabilirsiniz.
  • Eğer eviniz iki veya üç katlı ise farklı mekanlarda farklı tonları kullanabilirsiniz. Aynı anda tek bir mekana odaklanmak, görevinizin daha kolay yönetilebilir olmasını sağlar.
  • İki odayı birbirine bağlayan koridorlarda nötr tonları değerlendirin. Beyaz ve bej, koridorlar için en iyi boya seçeneğidir. Bu alanlar, gözleriniz için de dinlenme olanağı sunar. Öte yandan eğer odalarınızda nötr tonlar kullandıysanız, koridorlar canlı renkler için ideal noktalar haline gelir. Mutlaka çok cesur tonlar kullanmanıza gerek yok. Biraz gölge ile koyu renk etkisi yaratabilirsiniz.
  • Potansiyel renk paletinizi test edin. Boya test ederken duvarlarınızın küçük bir bölümünü kullanın. Böylece bitişik odalardaki renklerin de birlikte yakışıp yakışmayacaklarını görebilirsiniz.

Badana Boyanın En Kolay Yolu Filli Ustam

Hangi oda için en iyi boya nedir bilmiyor, boya fiyatları ile ilgili fikir sahibi olmak istiyor, badana boya işinizi de en güvenilir kişiye yaptırmak istiyorsanız; Filli Ustam tam size göre!

Filli Boya Garantisi ile evinizi profesyonel ustalara teslim edebilir, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan projemiz Filli Ustam ile bu yaz badana işlerinizi en kolay yoldan halledebilirsiniz.

Görseller: hgtv.com, idolza.com

Bilgi Servisi