Isı Yalıtımı İçin Hala Geç Değil!

ısı yalıtımı

Bu yıl sonbahar ülkemizin geçmiş yıllardaki mevsim normallerine göre daha yağışsız geçiyor. Bu durum iklim değişikliğinin bir işareti olsa da, hala ısı yalıtımı yaptırmamış olanlara yeşil ışık yakıyor. Eğer siz de bu yaz bir türlü ısı yalıtımı yaptırmaya fırsat bulamadıysanız, kuru geçen sonbahar mevsiminde hızlı şekilde binanıza bu uygulamayı yaptırabilirsiniz.

Türkiye’deki binaların büyük bir çoğunluğunu gözden geçirdiğimizde, genelde yüksek apartmanların olduğunu görüyoruz. Ustaların bu binaların özellikle üst katlarında rahat bir şekilde çalışabilmeleri için havanın rüzgarsız ve yağışsız olması gerekiyor. Bu sonbahar mevsiminin sakin ve kuru havaları da hala ısı yalıtımı yapılabilmesini mümkün kılıyor. Isı yalıtımı yaptırıp yaptırmamanız gerektiğinden hala emin değilseniz, size bu uygulamanın avantajlarından bahsedelim.

Isı Yalıtımının Avantajları

ısı yalıtımı avantajları
  • Isı yalıtımı, doğalgaz ve elektrik faturalarınızda %50’ye varan düşüş sağlar.
  • Isı yalıtımı fiyatları ilk etapta gözünüze gereksiz görünse de, uygulama 2 ila 5 yıl arasında kendisini amorti eder.
  • Isı yalıtımı yapılmış binalarda nem, bakteri, mantar ve küf oluşumu engellenir.
  • Isı yalıtımı yapılmış evlerde ısı dağılımı eşit olur, yaşam koşulları daha konforlu ve sağlıklı hale gelir.
  • Isı yalıtımı yapılmıl binalarda yapı iskeleti koruma altına alınır. Bina depreme karşı daha dayanıklı hale gelir. Ayrıca binanın dış görünümü daha dekoratif bir hale gelir.
  • Isı yalıtımı yapılmış evler daha hızlı ısınır, daha hızlı serinler. Evin derecesini değiştirmek için daha az enerji harcanır. Bu durum küresel ısınma ile mücadeleye de katkı sağlar.

Isı yalıtımı fiyatları, binanın ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterir. Her binanın ihtiyaç duyduğu ısı yalıtımı malzemeleri birbirinden farklıdır. Siz de binanızın ihtiyacı olan ısı yalıtımı uygulaması ile ilgili güncel ve doğru bilgilere sahip olmak isterseniz şimdi Filli Boya’dan hızlı ve kolay şekilde Ücretsiz Yalıtım Keşif Hizmeti alabilirsiniz.