Koyu Renk Duvar Boyaları İçin Kullanım Önerileri

Son zamanlarda dekorasyon dergilerine biraz göz attıysanız, koyu renk duvarların ne kadar moda olduğunu görmüşsünüzdür. Elbette, dekorasyon dergilerinde koyu duvar renkleri oldukça cazip görünüyor. Fakat uygulama sırasında pek çok kişi istemeyerek oldukça karanlık bir oda görünümü ile karşı karşıya kalabiliyor. Bu sorunun üstesinden gelmek için birkaç ipucumuz var. Bu ipuçlarından yararlanarak mutfağınızı, yemek odanızı, yatak odanızı ve çok daha fazlasını gri, lacivert ve hatta siyah tonlarında boyayabilirsiniz.

koyu duvar renkleri

Karanlık duvar renkleri odanızın sıcak ve rahat görünmesini sağlayabileceği gibi, doğru bir şekilde kullanılmadığı durumlarda mağaza benzeri, dar ve sıkışık bir hava yaratabilir. Ayrıca odanız doğal ışık aldığında, güneş ışığı duvarlarınızı çok hızlı ısıtabilir ve bu da duvar boyalarınızın çabuk solmasına neden olabilir. Fakat negatif durumların sizi korkutmasına izin vermeyin. Evinizde cesur boya renklerini kullanmanız için pek çok pozitif sebep de var. Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz problemleri önlemenin yollarını da bu yazımızda sizinle paylaşıyor olacağız.

koyu renk duvar boyaları

Koyu Renk Duvar Boyaları Nasıl Kullanılır?

1. Odanızın Boyutu Önemli Değil

Odanızın küçük olmasının zengin ve cesur renkleri kullanmanıza engel olmasına izin vermeyin. Derin duvar renkleri, duvarların kenarlarını bulanıklaştırarak sonsuz ve geniş bir oda yanılsaması yaratır. Duvarların koyu renklerine uygun dengeli mobilyalar ve nevresimler tercih ederek genişleme etkisini arttırabilirsiniz.

2. Odanın Daha Geniş Görünmesi İçin Renkler Ekleyin

Renkler, odanın daha büyük görünmesi için gözlere oyun oynar. Renkli bir sandalye ya da yer minderi gibi birkaç parlak renk vurgu ile karanlık bir odanın odağını ön plana çevirerek koyu dekoratif boya seçenekleri ile renklenmiş duvarların kaybolmasına izin verin. Böylece koyu renk duvarlar adeta bir zemin gibi görünecek ve dikkat çekmeyecektir.

3. Alçak Duvarlar

Alçak tavanlı odalarda koyu renk boya kullanırken, tavan çerçevesini duvarla aynı renkte boyayın. Böylelikle duvarlarınız daha uzun, odanız da daha geniş görünür. Duvarınıza bir ayna yaslayarak derinlik illüzyonu yaratabilirsiniz.

4. Küçük Adımlarla Başlayın

Evinizin en küçük odasını koyu bir renge boyayarak başlangıç yapabilirsiniz. Mücevher kutusunu anımsatan odanız, daha büyük odalarınız için de size cesaret verecek.

Koyu Renk Duvar Boyaları Nasıl Kullanılır?

Duvar renklerinizle ilgili değişiklik yapmak için cesaretinizi topladıysanız, sizi adresinize en yakın Filli Boya Renxmatik Bayii’ne bekliyoruz. Filli Boya Renxmatik Bayii’nde renk yönlendirmeleri ile eviniz için en iyi boya rengine karar verebilir, boya fiyatları ile ilgili detaylı bilgi alabilir, dilediğiniz tonda özel renginizi beklemeden hemen yaptırabilirsiniz.

Görseller: elledecor.com, homesthetics.net, monstermathclub.com

Bilgi Servisi