Mantolama Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

mantolama fiyatları

Konutlarda neredeyse %50 oranında enerji tasarrufu yapılmasını sağlayan mantolama uygulaması yaz aylarında daha sık yapılıyor. Yazın yağışlı havaların daha az olması, çalışma koşullarını kolaylaştırıyor. Yaz aylarında yapılan mantolama uygulaması, kış aylarında gelen doğalgaz faturalarına doğrudan etkide bulunuyor. Evlere gelen doğalgaz faturaları hemen düşüyor ve mantolama işlemi kısa süre içerisinde kendi kendisini amorti ediyor.

Binalarda mantolama fiyatları tartışmalara konu olabiliyor. Ev sahiplerinin konu ile ilgili sınırlı bilgiye sahip olması, fiyatların göze oldukça yüksek görünmesine neden oluyor. Mantolama uygulamasından maksimum verim alınabilmesi için işlemin kaliteli yalıtım malzemeleriyle yapılması gerekiyor. Malzemelerin fiyatları yapılan işlemin tutarını değiştiriyor. Peki, mantolama fiyatları tam olarak neye göre hesaplanıyor? Bu sorunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Mantolama Fiyatları Neye Göre Hesaplanır?

Dış cephe mantolama uygulamasında fiyat hesabı yapılırken göz önüne alınan bazı faktörler var. Bu faktörler şu şekilde özetlenebilir:

  • Mantolama yapılacak binanın yeri fiyat hesaplaması için önemlidir. Binanın maruz kaldığı dış etmenler ve bölgenin iklim özellikleri uygulamanın hangi malzemelerle yapılacağını belirler.
  • Dış cephe mantolama malzeme fiyatları uygulamanın fiyat hesaplamasındaki en önemli etmendir. Bazı firmalar daha uygun fiyatlı malzemelerle uygulama yaparak fiyatı aşağı çekmeye meyillidir. Ancak kalitesiz malzemeler enerji tasarrufu yapılmasını önleyeceği gibi uzun vadede binanın sağlığına da zarar verir. Bu nedenle uygulamada kaliteli malzeme kullanılması son derece önemlidir.
  • Mantolama yapılacak binanın boyutu, mantolama uygulamasına elverişliliği ve yapımında kullanılan malzemelerin özellikleri uygulamanın fiyat hesaplaması için önemlidir.
  • Her firmaya göre farklı bir tutarda olan işçilik maliyeti de mantolama fiyat hesaplama işleminde değişiklik yaratır.

Filli Boya Mantolama

Yukarıdaki etmenlerden de anlaşılabileceği gibi her binanın mantolama ihtiyacı farklıdır ve mantolama fiyatları da buna bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Siz de binanızın ihtiyaç duyduğu mantolama işlemi ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız, Filli Boya’dan Ücretsiz Yalıtım Keşif Hizmeti alarak binanızı işin uzmanlarına emanet edebilirsiniz.