Mobilya Grubu Boyaların Kullanım Alanları

Temiz ve bakımlı bir ev denildiğinde aklınıza ne geliyor? Tertemiz camlar, yeni boyanmış duvarlar, derli toplu bir oturma odası ve güzel mobilyalar… Bu denklemden mobilyaları çıkardığınızda evinizin dekoratif görünümü anında bozulur. Çünkü mobilyalar ev dekorasyonumuzun en önemli tamamlayıcısıdır. Bir ev ne kadar temiz ve düzenli görünürse görünsün, boyaları aşınmış ve yıpranmış mobilyalar evin tüm düzeninin hoş olmayan bir görünüme bürünmesine neden olur. İşte Filli Boya mobilya grubu boyalar, mobilyalarınızın ilk günkünden bile bakımlı görünmesi için varlar!

Mobilya Boyaları Nerelerde Kullanılır?

mobilya boyası

Aslında mobilya boyası için bir kullanım alanı sınırlandırmak doğru olmaz. Çünkü bu boyalar evde mobilyalarınızın olduğu her odada kullanılabilir. Dekoratif ev mobilyalarından bebek odalarına, mutfak mobilyalarından oturma odası mobilyalarına kadar pek çok eşyanız bir süre kullanıldıktan sonra bakım gerektirir. Filli Boya mobilya boyaları da işte bu noktada devreye girer.

Filli Boya mobilya boyası ürün grubunun Super, Fine ve Ultra olmak üzere üç adet ayrı çeşidi var. Bu ürün gruplarının içerisinde de birbirinden farklı mobilya boyaları bulunuyor ve her birinin kullanım alanı farklı. Örneğin çocuk ve bebek odası mobilyalarında Vital su bazlı sistemler kullanmak gerekirken; ahşap sandalyeleri boyamak için akrilik sistemler, poliüretan sistemler, Vital su bazlı sistemler, selülozik sistemler ve elektrostatik sistemler kullanılabiliyor.

Mobilya boyama uygulaması yapılırken işi bir uzmana bırakabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz. Elbette uygulamayı yaparken dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar bulunuyor. Öncelikle her mobilyanın türüne uygun seçimin yapılması, sonra da mobilya yüzeyinin türüne uygun fırça modellerinin seçilmesi gerekiyor. Çocuk ve bebek odası mobilyaları ve oyuncakları söz konusu olduğunda ise mobilya boyası seçerken bebeğinizin sağlığına hassasiyet göstermek adına mutlaka Vital su bazlı sistemler kullanmanız gerekiyor.

Bilgi Servisi