Müstakil Evlerde Isı Yalıtımı

müstakil evlerde ısı yalıtımı

Şehir hayatının içinde olan pek çok kişi bir noktadan sonra daha doğal bir yaşantının özlemini duyuyor. Kendine ait bahçesi olan müstakil evler, şehir hayatından kaçış imkanı sunuyor. Güzel bir bahçe, günlük yaşamda toprağa basabilme fırsatı ve apartman yaşamının getirdiği zorunluluklardan uzak bir yaşantı, pek çok kişinin hayallerini süslüyor. Ancak müstakil evlerde yaşamanın da bazı zorlukları mevcut. Müstakil bir evde yaşarken öncelikle ısı kaybından ve nemden uzak durmak gerekiyor. Isı kaybından kurtulmak ve enerji tasarrufu yapmak içinse mutlaka alanında uzman bir kuruma ısı yalıtımı uygulaması yaptırmak gerekiyor.

Müstakil Evlerde Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

ısı yalıtımı malzemeleri

Müstakil bir evde yaşarken ısınma ve serinleme ihtiyacının minimum enerji tüketimi ile karşılanması için binanın dış cephesine yalıtım yaptırılması gerekiyor. Bununla birlikte, yalıtım öncesinde binanın hali hazırda özel malzemelerle tasarlanmış olması gerekiyor. Müstakil evlerin yapımında ısıtma ve soğutma maliyetlerinin fazla olacağı öngörülmeli ve evin dış cephesi uzun ömürlü, özel doğramalarla yapılmalı.

Isınan hava doğal olarak üst kata yükselir. Bu durum alt katların kışın ısıtılmasını, yazın ise soğutulmasını güçleştirir. Bu nedenle ısıtma ve soğutma maliyetlerinin düşürülmesi için evin duvarlarına uygun ısı yalıtımı uygulaması yapılmalı.

Müstakil evlerde ısı yalıtımı, apartman yaşamına göre daha kolay şartlarda gerçekleştirilebilir. Apartman yaşamında, bir binanın dış cephesine ısı yalıtımı yaptırılması için tüm dairelerin ortak bir paydada buluşması gerekir. Isı yalıtımı malzemeleri ve fiyatları, tüm dairelerin ortak bir karara varmalarını güçleştirebilir. Müstakil evlerde uygulamaların kararı tek bir kişi tarafından verilir. Eğer müstakil bir evde yaşıyorsanız, istediğiniz firmaya, istediğiniz bedel karşılığında ısı yalıtımı uygulaması yaptırabilirsiniz.

Müstakil Evlerde İç Cephe Isı Yalıtımı

Enerji tasarrufu yapmak ve yaşam standartlarınızı yükseltmek için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem de iç cephe ısı yalıtımı. Kaliteli ve ince strafor malzemeleriyle evinizin iç cephesine yalıtım yapabilirsiniz. Böylelikle ısınma ve soğutma bedellerinizi daha da aşağıya çekmeniz mümkün.

Evinizin iç cephesine ısı yalıtımı yapmak istiyorsanız parkelerinizin alt kısmına ince bir strafor koydurabilir, kapı ve pencerelerinize bant çekebilir ve doğal ışıktan minimum fayda sağlamak için oturma odanızı evinizin güney cephesine konuşlandırabilirsiniz.

Evinize nasıl bir yalıtım yaptırmanız gerektiği ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız, Filli Boya’nın ücretsiz danışmanlık servisinden yardım alabilirsiniz. Siz de Filli Boya Ücretsiz Yalıtım Keşif Hizmeti alın, binanızın ihtiyacını öğrenin, yüksek tutarlı ısıtma ve soğutma faturalarına veda edin!