Mutfak Dekorasyonu İçin İştah Açan Renk Seçenekleri

Renklerin ruh hallerimiz üzerindeki etkileri artık kanıtlanmış bir gerçek. Özellikle duvarlarınızı hangi renge boyadığınızın, psikolojiniz üzerinde önemli etkileri var. Tabii bu durum mutfağınız için de geçerli. Bugün pek çok yemek zinciri, restoran, lokanta ve kafe; ortamlarını sizin iştahınızı açacak şekilde düzenliyor. Siz de bu yöntemi kendi evinizde kullanabilirsiniz. Yemek zamanları aynı zamanda sosyalleşme zamanlarıdır. Aile bir araya gelir, bedenimiz kadar ruhumuz da doyar. Mutfağınızı ve yemek odanızı iştah açıcı renklerle donatarak, aile üyelerinizi ve misafirlerinizi keyifli sofralarda ağırlayamaya ne dersiniz?

iştah açan renkler

İştah Açan Renkler Nelerdir?

Karşınıza çıkan Fast Food zincirlerinin logolarını ve restoran düzenlerini şöyle bir gözden geçirin. En çok gördüğünüz renkler turuncu, sarı ve kırmızı öyle değil mi? İşte bu renkler iştah açıyor! Kırmızı, turuncu ve sarı gibi baharat renkleri, yiyeceklerle uyum sağlıyor ve yemek yeme arzusunu arttırıyor. Bu nedenle pek çok kafe ve lokanta hem logolarında hem menülerinde hem de mimarisinde bu renkleri bol bol kullanıyor. Evlerdeki mutfak dekorasyonu da artık daha canlı duvar renkleri ile iddialı bir görünüm kazanıyor.

Mutfak denildiği zaman daha çok geleneksel tasarımlar düşünülüyor. Nötr renk tonları ile bezenmiş mutfak dekorasyon örnekleri daha çok tercih edilse de artık bu durum yavaş yavaş değişiyor. Dekorasyon dergileri ve online mecralar da gösteriyor ki artık mutfak dekorasyonunda da renkli duvarlar ve coşkulu tasarımlar öne çıkıyor. Mutfağınızda renkleri kullanmanız için ihtiyacınız olan sadece biraz cesaret!

kırmızı mutfak dekorasyonu

İştah açıcı duvar renklerini kullanarak mutfağınızı adeta dekorasyon dergilerinden çıkmış bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Eğer mutfağınız bol miktarda doğal ışık alıyorsa, bu renklerdeki dekoratif boya seçenekleri harika bir ambiyans yaratacaktır. Karanlık bir görünümden kaçınmak için kırmızının, turuncunun veya sarının canlı tonlarını tercih etmelisiniz.

İştah Açan Renklerle Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

sarı mutfak dekorasyonu

İştah açıcı renkleri mutfağınızda kullanmaya karar verdiniz ve dekorasyonda nelere dikkat etmeniz gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Öyleyse, yazımızın bu bölümü tam size göre.

Turuncu, kırmızı ve sarı gibi sıcak renkler insan psikolojisi üzerinde olumlu etkiler bırakıyor. Enerji veren bu renkler, ruhta yaratıcılık uyandırıyor. Yani, bu renkleri boya olarak mutfak duvarlarınızda kullanarak hem dostlarınızın iştahını arttırabilir hem de kendi yaratıcılığınıza katkıda bulunarak yepyeni tarifler deneyebilir ve lezzetli yemekler yapabilirsiniz.

mutfak duvar renkleri

Sıcak renklerin en çok uyum sağladığı renk seçeneklerinin başında beyaz gelir. Eğer mutfak duvarlarınızı kırmızı, turuncu ya da sarı boya ile renklendirecekseniz mutfak mobilyalarınızda ve elektronik eşyalarınızda beyazı tercih edin.

Eğer küçük mutfak dekorasyon fikirleri arıyorsanız, duvar renklerinizde daha açık tonları tercih edebilirsiniz. Açık ve parlak tonlar mutfağınızı daha büyük gösterecektir. Mutfağınız küçükse limon sarısı, pastel sarı ya da gün ışığı sarısı gibi tonlar, en iyi boya tercihi olacaktır.

Sıcak renk tonları ile en çok yakışan materyallerin başında ahşap malzemeler gelir. Eğer mutfağınızda bir yemek masanız varsa, ahşap ile yapılmış mutfak dekorasyon ürünleri; masa ve sandalyeler tercih ederek sıcak ve samimi bir aile ortamı yaratabilirsiniz.

Filli Boya duvar renkleri

Duvar Renkleri Filli Boya’dan!

Mutfağınız için en sıcak, en iştah açıcı, en samimi renkleri keşfetmek için şimdi Filli Boya Renk Galerisi’ne bir göz atın!

Boya fiyatları ile ilgili bilgi almak için adresinize en yakın Filli Boya Renxmatik Bayii’ne gidebilirsiniz.

Görseller: blog.furnishmyway.com

Bilgi Servisi