Mutfaklarınız İçin Rüya Gibi Duvar Renkleri

Mutfak duvar renkleri söz konusu olduğunda, nedense daha klasik seçeneklere yöneliriz. Mutfak duvarlarımızda beyaz ya da bejden farklı renkler kullanmak aklımıza gelmez. Oysaki günümüzde bu durum büyük ölçüde değişti. Yeni tasarım trendleri bizlere mutfağımızda da en az diğer odalarımızda olduğumuz kadar cesur olabileceğimizi gösteriyor. Eğer siz de mutfak duvarlarınızda farklı bir renk kullanmaya hazırsanız, sizin için hazırladığımız içeriğimizden ilham alabilirsiniz.

Mutfaklarda Renk Kullanımı

Mutfağınız için duvar renkleri seçerken, önce nasıl bir atmosfer yaratmak istediğinizi düşünün. Piyasadaki tüm duvar renklerini gözden geçirmek sizin için zorlayıcı olabilir. İyi haber şu ki, boya renkleri istediğiniz zaman değiştirilebilir. Mutfak karolarını değiştirmek çok daha masraflıdır. Boya yapmak ise çok daha düşük maliyetli ve kolaydır.

Başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı unsurlar var. Mesela kırmızı gibi sıcak renkler iştah hissini artırır, beyaz tonlarında açık renkler ise mutfağınızda temizlik hissini uyandırır. Monokromatik bir renk paleti seçmek ise farklı bir yöntemdir. Bu yöntemi seçerek mutfağınızdaki duvarları ve dekoratif mobilya ile aksesuarları aynı rengin farklı tonlarında tercih edebilirsiniz. Bu da son dönemlerin popüler fikirlerinden biridir.

Mutfaklar İçin Dekoratif Boya Önerileri

Mutfağınızdaki mobilyalar ve dekoratif aksesuarlar nötr renk tonlarında ise, duvarlarınızda biraz canlı kırmızı kullanarak odanıza biraz enerji kazandırabilirsiniz. Mutfaklarda yalnızca pastel tonlar kullanıldığında ortam biraz sıkıcı görünebilir. Kırmızı duvar renkleri ise hem odaya heyecan kazandırır hem de boşlukları doldurarak odadaki tüm eşyaları birbirine bağlar. Ayrıca kırmızı rengin insanları acıktırdığı da kanıtlanmış bir gerçektir.

Birbirinden farklı iki canlı tonu mutfak renkleri olarak kullanıldığında, kişiliğinizin farklı yönlerini muhteşem bir şekilde ifade etmiş olursunuz. Öncelikle mutfağınızda vurgulayacağınız rengi seçin. Bu parlak bir şekil ya da turkuaz olabilir. Beyaz dolapların ardında koyu renk duvarlar kullanmak, mutfağınızın tüm havasını bir anda değişebilir. Bu yöntemle iç mekanınızın içinde harika bir zıtlık meydana getirebilirsiniz. Canlı ve dinamik bir duvar rengi, mutfağınızın aniden bambaşka bir havaya bürünmesini sağlar. Renkli duvarlar, mutfağınıza özgürlük verecek ve size derin bir nefes aldıracak.

Gri, mutfak duvarları için harika bir seçenektir. Çünkü bu renk her zaman zarif ve temizdir. Ayrıca çoğu mutfaktaki ahşap veya beyaz kaplamalarla da güzel bir uyum meydana getirir. Mutfağa gri renk katmanın en güzel yolu, duvarlarınızı bu renge boyamaktır. Gri duvar renkleri yanında pirinç ya da parlatılmış krom dekoratif aksesuarlar kullanarak zarif etkiyi artırabilirsiniz.

Mutfak Duvarları Filli Ustam’a Emanet

En iyi boya için uzun yıllardır durmaksızın çalışan Filli Boya’nın yeni projesi Filli Ustam, şimdi mükemmel boya uygulaması için yardımınıza koşuyor. Sistem üzerinden seçeceğiniz profesyonel ve güvenilir Filli Ustalar evlerinizi mükemmel birer iç mekan haline getiriyor.

Filli Ustam her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutar. Filli Ustaların her biri mesleki yeterlilik belgesine sahiptir. İşiniz belirtilen tarihte biter ve yapılan boya işi 2 yıl boyunca Filli Boya Garantisi altındadır. Siz de evinizin renklerinde değişiklik yapmaya karar verdiyseniz, Filli Ustam’dan alacağınız kaliteli hizmet ile bu işi kolay ve güvenli şekilde yaptırabilirsiniz.

Görseller: housebeautiful.com, freshome.com, hgtv.com

Bilgi Servisi